אז מי פגע במי? עלטה וערפול לצד גרסאות מתחלפות סביב תאונת הדרכים שעברה בתה של מנכ"לית עיריית חולון, חנה הרצמן, לפני כשבוע וחצי, כאשר נהגה ברכב העירוני החדש של אימה.

הרצמן קיבלה את הרכב הצמוד, מסוג פולקסווגן ג'טה מודל 2008, רק לפני כחודש מהעירייה, ובתה, בשנות העשרים לחייה, נהגה בו באמצע השבוע שעבר. הבת הייתה מעורבת בהתנגשות עם רכב אחר, שגרם לנזק לרכב החדש. לא היו נפגעים בתאונה.

לפי נהלי המרכז לשלטון מקומי, מותרת הנהיגה ברכבים צמודים לקרובי משפחה מדרגה ראשונה, כך שנהיגת הבת ברכב הייתה בהתאם לנהלים. יחד עם זאת, בעירייה סרבו למסור פרטים לגבי מידת הנזק שנגרם לרכב, ואף לא סיפרו על מקום התאונה, היום המדויק בו קרתה, והנסיבות המלאות להתנגשות הבת ברכב הפגוע.


רכבה של המנכ"לית אחרי התיקון. מה באמת קרה שם? צילום: יואב זיתון

בתגובה הראשונה שנמסר מהעירייה נטען כי "רכב אחר היה זה בכלל שהתנגד בג'טה של הרצמן", אך כעבור יממה הוחלפה הגרסה בתגובה הבאה: "מנכ"לית העירייה מחזיקה ברכב עירוני בהתאם לנהלים ומשלמת זקיפת הטבה בהתאם לחוק. כידוע, כל קרובי משפחה מדרגה ראשונה רשאים לנהוג ברכב ללא יוצא מן הכלל. בעת התאונה, בתה של המנכ"לית נהגה ברכב ובשוגג פגעה ברכב אחר. איש לא נפגע. כתוצאה מכך, הופעל נוהל ביטוח רכב כמקובל במקרים כאלה".

אך אתמול (ראשון), שוב התחלפה הגרסה בכל הנוגע לזהות הפוגעת. עוזרת דוברת העירייה, קרן לוי גנני סניידר עדכנה בשלישית: "בזמן שבתה נהגה ברכב פגע בה רכב זר. הנזק שהוסב לרכב היה מזערי ותוקן במימון מלא של הנהג הפוגע ללא השתתפות העירייה".

גם גורמים בכירים בעירייה איתם שוחחנו השבוע לא הצליחו לדלות פרטים על המקרה. גורם בעירייה אמר: "ניסיתי לברר פרטים על המקרה אך לא נמסר לי אפילו מתי קרתה התאונה, וביקשו שלא אדבר על זה. יש סביב המקרה שתיקה מוחלטת".

יש לציין כי בשנים האחרונות העדיפה מנכ"לית העירייה לנהוג ברכב ליסינג, כפי שמעדיפים סמנכ"לים רבים בעירייה, אך לאחרונה אישרה מועצת העיר להחליף להרצמן את רכב ההונדה בג'טה החדשה. בכך הרצמן וראש העירייה, מוטי ששון, המחזיק בהונדה אקורד חדשה, הם שני הבכירים היחידים בעירייה שנהנים מרכב צמוד.

המנכ"לית הרצמן העדיפה שלא להגיב באופן אישי לידיעה והסתפקה בתגובת הדוברות.