שיבושים בעבודה: לאחר סוף שבוע בו נקטו העובדים בעיצומים, החליטו בהנהלת העירייה להציב שישה מאבטחים בכניסה לבניין העירייה. ועד העובדים חשש מהידרדרות אלימה ביחסים עם הנהלת העיר בשל הצבת המאבטחים, הקפיא את העיצומים, אך כעבור מספר שעות, כאמור, הוחרף המאבק מחדש.

שבועיים לאחר שוועד עובדי עירית חולון השבית את בניין העירייה, חודשו ביום רביעי האחרון העיצומים במסגרת סכסוך העבודה עם הנהלת העירייה. בחלק מהמחלקות לא היתה קבלת קהל, ופקחי העירייה פעלו רק לפי קריאות תושבים ובמקרים דחופים שסיכנו את התנועה או היוו הפרעה לציבור. דוחות חנייה לא נרשמו באופן יזום.


שיחות הסברה לעובדים. אחרי רגיעה, שוב הסלמה יחסית.
העיצומים כללו את סגירת קופת העירייה, אי מתן שירותי גבייה, אי מתן מידע לתושב בנושאי הנדסה, מיסים ועוד. העיצומים החלו היום שוב, במפתיע וללא התראה מוקדמת, וצפויים להימשך עד להודעה חדשה.

בניגוד לפעם הקודמת, הפעם נציגי הועד לא נעלו את הכניסה לבניין והשביתה החלקית עברה יחסית בשקט.

יו"ר ועד העובדים, אליאס קסלר, יחד עם רכז האיגוד המקצועי בהסתדרות ראובן פרי וחבר מועצת העיר ויו"ר ההסתדרות במרחב חולון, אלי נעים, כינסו את עשרות העובדים בקומת הלובי של הבניין, והסבירו להם על נקיטת הצעדים. הסיבות לעיצומים: המשך העברת עובדי עירייה לחברות קבלן, קליטת עובדי קבלן בחוזים אישיים, אי כיבוד הסכמים קיבוציים לכאורה ופסקי דין שניתנו לטובת העובדים.

דובר הועד, דודו כהן: "נמאס לנו שממשיכים לרמוס את זכויותינו. העיר הזאת הצליחה ועברה מהפך לא רק בזכות קברניטי העירייה, אלא בעיקר בזכות העובדים הפשוטים שחתומים על הצלחת חולון".

גדעון גבאי , סמנכ"ל תיפעול ומינהל בעיריית חולון הגיב: "אף עובד לא מאוים בפיטורים ואנחנו גם לא יכולים לפטר. כל טענותיהם, ויכול להיות שחלק מהן לגיטימיות, צריכים להיות מופנות נגד המדינה".

למעוניינים להגיע לבניין העיריה לקבלת שירותים, רצוי לפנות למוקד 106 טרם ההגעה.