השולף מחולון: המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד שוטר (33) מחולון, ובו שני אישומים על תקיפה ועל גרימת חבלה של ממש.

הנאשם, כך עולה מכתב האישום, הגיע ביולי 2007 לפנות בוקר לרחוב מסילת העולים בחולון, ביחד עם שוטר ושוטרת נוספים. המתלוננת ישבה במקום עם חבריה. השוטרים אמרו למתלוננת ולחבריה כי הגיעו בעקבות דיווח על הפרעת המנוחה. השוטר הנוסף ביקש מהמתלוננת תעודת זהות, והיא הגישה לו את התעודה לבדיקה.

במקביל יצא הנאשם לעבר המתלוננת וחבריה וביקש מכולם להתפזר. כמה מהנוכחים אכן עזבו, בעוד המתלוננת וחברתה נשארו. לפנייתו המפורשת של הנאשם למתלוננת בדרישה כי תעזוב, ענתה המתלוננת כי לאחר שתסיים לאכול, תיכנס למכוניתה ותיסע.

בתגובה, נטען, תפס הנאשם את המתלוננת בשערה ובצווארה, דחף אותה והפיל אותה ארצה. כשהיתה על הרצפה בעט בה. לפי כתב האישום, כשהתיישבה על הקרקע כשגבה מכופף, הניח הנאשם את ברכיו על גבה. המתלוננת, שניסתה להשתחרר, אמרה לו כי הוא מכאיב לה, אך הוא ריסס לעברה גז מדמיע. לאחר מכן תפס בשערה, הפך אותה והשכיב אותה על גבה על הקרקע.

עוד עולה מכתב האישום, כי אדם שהגיע למקום והעיר לנאשם, רוסס אף הוא בגז מדמיע. הוא הוכנס לניידת, ובמהלך הנסיעה עצר הנאשם את הניידת והיכה אותו באגרוף.


אלימות שוטרים (אילוסטרציה). השוטר מואשם בתקיפה. צילום: AP

חודשיים וחצי לאחר מכן הגיע הנאשם עם שוטרת נוספת אל אירוע במתחם קניות ברחוב המרכבה בחולון, בעקבות דיווח על תקיפה. לאחר שהנאשם ביקש מאחד הנוכחים תעודה מזהה, התפתח בין השניים ויכוח, שבמהלכו הגיע אביו של המתלונן, שביקש להבין מה קרה. הנאשם הורה לאב לעזוב, ומיד לאחר מכן הוציא מכיסו מיכל של גז פלפל, והתיז בפניו.

כתוצאה מכך נפגע האיש בעיניו ונזקק לטיפול בבית חולים. הגז פגע גם בפניהם של השוטרת ושל שני אנשים נוספים, ואף הם נזקקו לטיפול רפואי. במהלך מעצרו של המתלונן, התיז עליו הנאשם גז מדמיע והיכה אותו, "גם הפעם מבלי שהתעורר צורך בכך".

מדוברות משטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה, כי "היות והנושא נמצא בטיפול מח"ש אנו מנועים מלהגיב".