לא אחד, שניים: דווקא רכבי עירייה, ודווקא בכניסה לבניין העירייה, מצאו לעצמם עובדים בעיריית חולון פתרון קל לבעיית החנייה באיזור. שני נהגים החנו על המדרכה המיועדת להולכי רגל, חסמו בצורה פראית את המעבר, וסיכנו בכך עוברים ושבים שנאלצו לרדת אל הכביש כדי להגיע לתוך בניין העירייה.

דווקא בעיר בה מונהגת חניה בכחול-לבן ללא תשלום, מצאו לנכון הנהגים, ממחלקת התברואה העירונית, להתעצל, לוותר על חיפוש חנייה שהיתה לא הרחק מהמקום, ואם לא די בכך, החנו את רכבי העירייה על מדרכה המסומנת בצעי אדום-לבן.


רכבי עיריית חולון על המדרכה. לך תעבור ביניהם. צילום: יואב זיתון

הנהגים, כך על פי הצילומים ועל פי עדי ראייה, חנו במקום דקות ארוכות, מבלי שיזכו אפילו להערה או לרישום דוח מצד פקחים עירוניים, שמן הסתם באים ויוצאים בשערי בניין העירייה הסמוך. לנהגים מן השורה חניה שכזו, בה מבוצעת עבירת חניה כפולה, היתה עולה בקנס כפול, ואולי אפילו בגרירה. במקרה המדובר נהנו שני הנהגים מחסינות.

בתגובה מסרה דוברת עיריית חולון, נורית בייסקי: "כלי רכב של העירייה אינם מעל החוק, ולו היו באזור באותו הזמן מפקחים עירוניים, אין ספק שכלי הרכב היו מטופלים על ידם (רק במקרים של הימצאותם בתפקיד במקום בו הם חונים, יש למפקחים שיקול דעת). עובדי אגף התברואה יודעים, כי עליהם לחנות כחוק, ככל אזרח. העובדים יזוהו ויזומנו לבירור ולאזהרה אצל מנהל האגף".