סימן שאתה בכיר: יו"ר ארגון עובדי עיריית חולון לשעבר החליט להגן על עובד בכיר בעירייה, שהואשם בתקיפה ובאיומים כלפי בנו, וביקש מבית משפט השלום בראשון לציון להתחשב בו ולמנוע את הרשעתו, שתביא לפיטוריו.

נגד הבכיר, שבמסגרת תפקידו בא לעתים קרובות במגע עם תושבים, הוגש בסופו של דבר כתב אישום מתוקן במסגרת הסדר טיעון, והשופטת ליאורה ברודי החליטה להסתפק ב-200 שעות שירות לציבור, ללא הרשעה בדין.

להחלטה הגיעה השופטת לא לפני שמנהל מחלקת האירועים בעיריית חולון, ויו"ר ארגון העובדים לשעבר, דורון שלום, פנה אליה וביקש שתרחם על עמיתו בעירייה.

בשיאו של המשפט שלח שלום לשופטת ברודי מכתב שנשא את סמל עיריית חולון, ובו כתב: "הבכיר עובד עיריית חולון שנים רבות. במסגרת תפקידו הוא בא במגע ישיר עם רבים מתושבי העיר, ומעולם לא התקבלה לגביו תלונה ברמה האישית וברמה המקצועית. על מנת למלא את תפקידו, עליו להציג תעודת יושר מהמשטרה, וכך יוצא שהרשעתו בתיק זה עלולה לגרום לאיבוד פרנסתו".

מנהל מחלקת האירועים בעיריית חולון ויו"ר ועד העובדים לשעבר, דורון שלום, לא מצא שום פסול בכך שסייע לבכיר להימנע מהרשעה, על אף שהואשם והודה בתקיפה ובאיומים כלפי בנו הקטן.

"אני הופעתי לא אחת בבתי משפט שעובדים מעדו והעירייה הגישה תביע נגדם, ואני באתי לבית המשפט ואמרתי: נכון שהעובד מעד ואסור שזה יעשה אבל אנו מבקשים מטעמים הומאניים להקל בעונשו של העובד ולתת לו עוד הזדמנות, כמו כל אדם אחר. אנחנו עם ישראל, רחמנים בני רחמניים".

עיריית חולון הגיבה: "הנושא אינו מוכר לנו, והמכתב שהגיש דורון שלום לבית המשפט, נכתב בתוקף תפקידו כיו"ר ועד העובדים, הפועל כגוף עצמאי, ולא כנציג העירייה. בעקבות פניית העיתון, תבדוק העירייה את הנושא, ותחליט בעניין העובד".

העובד הבכיר בחר שלא להגיב.

הסיפור המלא בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".