סובי סובי ממטרה: גינות ציבוריות בחולון מושקות בצהרי היום על אף תקנות מפורשות של רשות המים האוסרות זאת. בשעה שבה שלטי חוצות זועקים "ישראל עוברת מאדום לשחור", תוך תיאור המשבר החמור של המים בישראל, מגלה סיור שטח אקראי ברחבי העיר, חגיגת מים של ממש.

תקנות המים אוסרות השקיה באמצעות ממטרות בין השעות 7 בבוקר ל-9 בערב בחודשי הקיץ. לפי תקנות המים, השקיה ביום מותרת באמצעות טפטפות בלבד. תחת הכותרת "בשטחים ציבוריים", אף קוראת רשות המים לתושבים לסגור ברזים דולפים, להיות ערניים לנזילות או לפיצוצים בצנרת המים העירונית, ולדווח על כך מיד למוקד העירוני.


גן חוסמסה. השקייה בצהרי היום. צילום: יואב זיתון

למרות זאת, גילה סיור במדשאות עירו של מוטי ששון חגיגת השקייה. בין היתר ניצפו הממטרות בפארק המרכזי בקרית בן גוריון, בגן הרצל, גן חוסמסה, בגן התחייה ובגן גיורא, משקות באין מפריע בין השעות 10 בבוקר ל-1 בצהריים.


גן הרצל. רשות המים: "אנו רואים בחומרה את העניין". צילום: יואב זיתון

דובר רשות המים, אורי שור: "השקייה בהמטרה בין השעות 7 בבוקר ל-9 בערב, מעבר להיותה בזבזנית, היא גם אסורה לפי החוק. אנו רואים בחומרה רשויות המשקות בהמטרה בניגוד לתקנות"

עיריית חולון בתגובה: "לעיתים רחוקות מאוד קורה, שעובד של קבלן גינון פותח על דעת עצמו ובניגוד להנחיות את ההשקיה במשך היום, ומקרים אלו מטופלים מיידית וללא פשרות".