להגביה את הכבוד: כלבים משתינים על האנדרטה לזכרם של 75 קורבנות פעולות איבה ששכלה העיר חולון. לוחות השיש עליהם חקוקים שמות הנופלים, נקבעו על רצפת הגן, וקיימים למעשה בגובה הדשא.

מראות בעלי החיים המשוטטים ופוגעים בכבוד הנופלים מעוררים את חמת זעמם של הורים שכולים רבים. מאז נחנכה האנדרטה לפני מספר שבועות, ביוזמת יו"ר ועדת ההנצחה העירונית, עו"ד רועי כהן, הולכים וגוברים קולות המחאה.

גם המדשאות הסובבות את האנדרטה מתלכלכות לעיתים קרובות. שלט קטן שהציבה עיריית חולון, ובו מתבקש הציבור לא להכניס למתחם בעלי חיים, נותר בגדר המלצה.


האנדרטה. ילדים דורכים, כלבים משתינים. "זה משפיל". צילום: יואב זיתון

על אחד הלוחות יש כתם שתן גדול שלא הוסר. בעירייה הבטיחו כי יימצא לכך פיתרון, אך השבועות חולפים ודבר לא נעשה. רפי סרוסי, שבתו קרן ז"ל נרצחה בפיגוע בעמנואל בשנת 2002, עובר מידי פעם בפעם ליד האנדרטה, ומתאכזב: "זה איום ונורא לראות את האנדרטה מתבזית. הילדים הפכו אותה למגלשה. כבוד הנופלים נרמס בכל יום מחדש. זה משפיל לראות כלבים וחתולים מחרבנים על שמה של בתי".

דוברת עיריית חולון, נורית בייסקי, מסרה בתגובה: "צריך להבין שזה לוקח קצת זמן, ופנייה לאמן שעיצב את האנדרטה כבר נעשתה, והוא הסכים לעצב את הלוחות מחדש. העירייה לא תגדר את המתחם כמו שהיא לא מגדרת שום אנדרטה או גן ציבורי אחר בעיר. בינתיים הגברנו את האכיפה והניקיון במקום".