דוח עצמי: אם תתלו שלט קטן על עץ ברחוב בחולון, סביר להניח שפקח עירוני שיתקל במודעה התמימה, יאתר אתכם לפי מספר הטלפון שהשארתם עליה, וישלח לכם דרישה לקנס של 290 שקל על הפרת חוקי השילוט העירוניים. אך מה קורה כשהעירייה עצמה עוברת על החוק שחוקקה?

בשבוע שעבר תלתה עיריית חולון על עשרה עצים לאורך רחוב אהרונוביץ' מודעות, הקוראות לתושבים שלא להחנות את מכוניותיהם שם בשעות שבהן יערכו עבודות שיקום בכביש. במצבים דומים בעבר, שבהם ביקשה העירייה להודיע לתושבים על הגבלת החנייה לפרק זמן מוגבל, היא מצאה דרכים חוקיות יותר לעשות זאת, כמו פיזור מנשרים בתיבות הדואר, על מגבי המכוניות או על לוחות המודעות העירוניים.


שלט לא חוקי תלוי על עץ. למי לשלוח את הודעת הקנס? צילום: יואב זיתון

בעדלאידע השנתית, לדוגמה, מצמידים עובדי העירייה מנשרים למגבי המכוניות החונות ברחובות שבהם עוברת התהלוכה, ובעליהן מתבקשים לא לחנות ברחוב בשעות האירוע.

העירייה מסרה בתגובה: "אכן מדובר בפעולה שגויה של עובדי אגף התשתיות, אשר ביקשו ליידע את הציבור על ביצוע העבודות בכל דרך. המודעות כולן הוסרו, ומהאגף נמסרה התנצלות לתושבים. אין ספק שהעירייה אמורה לשמש דוגמה חיובית לשמירה על הוראות החוק, ונקפיד להימנע מטעויות כאלה בעתיד".