למי, למי אין בכלל כבוד? הכספת של סניף "יד לבנים" בחולון נעקרה ונגנבה, שעות ספורות לפני שכספי הטיול לחוץ לארץ של עשרות הורים שכולים, היו אמורים לעבור לסוכן הנסיעות. הנסיעה לברלין תוכננה ל-9 ביולי.

במשרדי הסניף המקומי, בתוך בניין תיאטרון חולון, נאספו אל תוך הכספת 120 אלף שקל. את כספי ההורים השכולים היה הסניף אמור להעביר לסוכן הנסיעות ביום ראשון.

אלא שכשהגיע גזבר הסניף, יוסי אוחנה, בצהרי יום ראשון למשרד, על מנת להיפגש עם סוכן הנסיעות, חשכו עיניו: הכספת נעקרה ממקומה. ככל הנראה, הסיט אלמוני את מצלמת האבטחה המכוונת אל דלת המשרד ביום שישי בצהריים. הפריצה אירעה, על פי החשד, בסוף השבוע.

גורם בסניף: "אין מלים לתאר את עוגמת הנפש הנוראה הזו. זה הרבה מעבר לגניבת הכסף, זו פגיעה בציבור של הורים שכולים, שגם ככה שילמו מחיר יקר ביותר. אנחנו לא יודעים עכשיו מהיכן יגיע הכסף למימון הטיול".

בצהרי יום שני התייצבו אנשי "יד לבנים" במשטרה והגישו תלונה מפורטת. הם התבקשו שלא לדווח לכלי התקשורת על האירוע.

יו"ר "יד לבנים" בבת ים, יורם אלפר, הגיב בזעם רב: "אין לי ספק שמישהו ידע שהכסף נמצא שם. מי שגנב ידע שהכסף שייך למשפחות שכולות, ובכל זאת גנב אותו. זו ירידה לתחתית השפלות האנושית. אני יודע עד כמה קשה להוציא הורים מתוך ההסתגרות בבתיהם, עם הרצון לשקוע באבל הפרטי, אל טיול מאורגן, ולכן אני מוקיע את מי שאחראי לכך".

משטרת מרחב איילון פתחה בחקירת האירוע.