יו"ר סניף הליכוד בחולון, יעקב חרש, המתמודד על ראשות העיר חולון, השיב על שאלות תושבי חולון במסגרת אירוח בפורום חולון. חרש, שעד כה לא הרבה להתראיין ולהשמיע את דבריו בפני הציבור בחולון, ניצל את ההזדמנות, והציג את משנתו ומצעו בהם הוא מאמין. לאירוח המלא, כולל השאלות והתשובות הקליקו כאן.

גולשת תושבת שכונת תל-גיבורים: די די הכל הבטחות. גם ראש העיר מוטי ששון הבטיח שיפוץ בתל גיבורים וכלום לא עשו. כמה פעמים הייתי בחוג בית ובכנס ראש העיר ושאלנו אותו על תל גיבורים, והוא הבטיח הבטחות, שלוש קדנציות שום דבר. אז אל תבטיחו כלום, תגידו בעזרת השם נראה מה יהיה.
קל לפזר הבטחות. מאידך אני איש עסקים, והגעתי לאן שהגעתי כיוון שעמדתי במילתי. הבטחותיי היו ריאליות. אין קסמים, יש הבטחה לעבודה קשה ושינוי בסדרי עדיפויות. אשמח לשיתוף פעולה מצד תושבי השכונה לתכנון תכנית כוללת לשיפור מצב השכונה.

גולש מסיירת הבטחון לחולון בשם שוקי בן יוסף שרוצה להבטיח את עתיד הסיירת השנוייה במחלוקת: השמועות אומרות שאתה רוצה לסגור אותנו, ברצוני לדעת אם אתה תומך בנו או נגדנו?
אני איני נגד סיירות הביטחון. מצד שני אני מוצא אבסורד בגביית מס "בנוסף" ע"מ לספק שירות אלמנטרי כמו ביטחון לתושב. הצעתי היא, עיריית חולון שהיא עיר חזקה כלכלית יכולה לממן את הסיירות מכיסה ולא מכיס התושבים. גרוע מזה, סיירות אלה הפכו להיות נותני דו"חות ברחבי העיר.

גולש בשם "שקוף לחלוטין" שאל בנוגע לשקיפות ציבורית: איך אתה רואה את נושא השחיתות הציבורית הנראת חדשות לבקרים בכל פינה בארץ. האם אחרי שתיכנס לתפקיד ראש העיר תעבוד בשקיפות? האם מבקר העיריה היא סמכות בעינך? והאם במידה ותגלה דברים פלילים או נוגדים את אמות המידה הציבוריות לחשוף את הדברים?
שקיפות היא מילת המפתח בשאלה שלך ובתשובה שלי. נורמות ציבוריות גבוהות יוצרות רף ביצוע גבוה, לשם אני מכוון ובזה אני אעמוד. אין פשרות בנושאים כאלו, אין עיגולים של החוק או הסתתרות מאחורי ניסוחים משפטיים. הכל פתוח שקוף ועומד בכל מבחן.

גולשת בשם סנדרה שאלה: העיר מזדקנת ובכל זאת בעירייה מתעקשים על 'עיר הילדים'. עיר מתבגרת והולכת. אין עתיד לצעירים בחולון, לא לנוער ולא לחיילים משוחררים.
יש המון מה לעשות ולשפר ע"מ לעשות זאת עיר המבטיחה איכות חיים עילאית לתושביה ובכך להפוך אותה אטרקטיבית לזוגות צעירים. הם כאלה שהינם דור שני לתושבי חולון והן לזוגות מין הבחוץ. נושא זה תופס מקום מרכזי במצעי.

גולש בשם עידו מודאג מגילו של יעקב חרש ושאל: מהי הסיבה האמיתית שהחלטת לרוץ בגיל בו מרבית האנשים פורשים לפנסיה?
ראשית, אחד מראשי הממשלה הגדולים בעולם, וינסטון צ'רצ'יל, היה בשלהי שנות ה- 80 לחייו כאשר כיהן והוביל את בריטניה בעת הקשה ביותר שידע העולם. אני רואה את גילי כיתרון, הוא מייצג שנים של עשייה, ניסיון, בשלות וידע.
כוחי במותניי ועשיתי די לביתי כדי שאוכל להתפנות ולעשות לטובת החברה בה אני חי.

גולש בשם שימי שאל מי הם אלו שעומדים מאחורי חרש, מי הם נבחריו?
מספר 2 לצידי הינו חבר מועצת העיר - יואל ישורון - איש חינוך מרכזי, מרצה באוני' בר אילן ודיקן הסטודנטים במכללת אשקלון אשר מביא איתו ניסיון מוניציפלי רב ותכנית אב לחינוך לעשור הבא. תכנית זו תמצב את חולון בראש בנושא החינוןך. ברשימה נציג צעירים - בוגר דיפלומטיה ומדיניות ואשר יהיה אחראי על כל הנושאים הקשורים בצעירים (תרבות חברה וכד'). יש נציגים עם ניסיון רב בתחום התכנון והבנייה, יש נציגה לנשות חולון עם ניסיון רב בתחום. כמו כן , אנשי מקצוע המלווים אותנו בכל התחומים השוקדים על תכניות בכל תחום הנוגע לעיר מודרנית בימינו.

גולשת בשם אסף שאלה בנוגע לרישום לבתי הספר: האם תאפשר רישום חופשי לבתי הספר וגני הילדים , בלי כל קשר לאיזור מגורים?
שיטת איזורי הרישום נכשלה טוטאלית! וזאת מכיוון שלא זאת בלבד שלא יצרה אינטגרציה אלא יצרה התמרמרות מוצדקת של הורים רבים. בכוונתי, אם כי בשלבים, לצמצם את איזורי הרישום. זה יהיה פופוליסטי ולא ריאלי לומר כי ניתן לבטל טוטאלית איזורי הרישום כי זה יגרום לסגירת בתי ספר. הרעיון המארגן מבחינתי הוא ליצור מספר מצומצם של איזורי רישום, ובכך להגדיל את התחרות בין בתיה"ס (מבלי לפגוע בכמות בתי הספר) דבר שיוביל לכך שבתיה"ס יחתרו לייחוד וערך מוסף בתחומים מסויימים. ברור כי תכנית כזו הינה גדולה על מסגרת פורום זה, אשמח להרחיב בנושא בפיגשה אישית.

גולש בשם ק. חלב שאל: האם גם אתה תמשיך את הבניה הבלתי סבירה שחוסמת וחונקת את חולון?
במשך כ 30 שנה מר ששון לא טיפל בנושא התשתיות המים והביוב בחולון. לגבי המשך הבניה בחולון ,ישנה תב"ע שאושרה ע"י עיריית חולון לפני מספר שנים, ועם היבחרי לראש העיר כל נושא הבנייה והיציאות מחולון ל