הרצח של יורי פודובני ז"ל באיזור התעשייה חולון, בחודש שעבר, התרחש על פי ממצאי חקירת המשטרה כתוצאה מסכסוך על מקום חניה.

מעבר חציה מסוכן | צילום: רוני שחר

נכון, הצדדים היו יכולים להימנע מהסוף הטראגי, אבל נראה כי ויכוחים דומים על מקומות החניה הבודדים, גם על המדרכות, נפוצים מאוד באיזור. ועם תשתיות תחבורתיות בעייתיות, שכוללות תמרורים מטושטשים ונתיבים לא ברורים, קשה שלא להבין את התלונות של תושבים ועובדים במקום, שמצפים לסביבה בטוחה יותר.

סיור מהיר בשטח, כאמור, מציג תמונה עגומה של שלטים ישנים, לא תקינים ולעתים מוסתרים באמצעות צמחייה. חלק מהתמרורים כל כך ישנים שהצבע דהה, ולא ניתן לזהות את הסימון גם מקרוב. לעתים מדובר בתמרור אין כניסה במעבר לחניון עם מחסום 'שיניים'.

המשמעות היא שנהג שלא יבין לבדו כי הכניסה לחניון אסורה, עלול להבין זאת רק לאחר שגלגלי רכבו ינזקו. בנוסף, כשתמרור נופל במקום, נראה כי לעובדי העירייה לוקח זמן רב לתקן אותו, זאת על אף שבעירייה מתעקשים כי הפיקוח העירוני מסתובב בשטח על בסיס יומי. גם החניות על המדרכות נעשות לעתים בתום לב, כאשר לטענת הנהגים הם לא רואים את השילוט שאוסר זאת.

שלט  עצור מחוק | צילום: רוני שחר
למרות שאיזור התעשייה מכניס לקופת העירייה הרבה מאוד כסף, נראה שההשקעה לא חוזרת אל שוהי המקום. "הם משפצים קצת את הכביש, או פה ושם מחליפים נורות, אבל רוב הזמן הם שוכחים מאיתנו", מספר בעל עסק ברחוב האורגים.

"מדובר במפגעים מסכני חיים. יש הרבה ספקים שמגיעים לאיזור התעשיה חולון פעם בחודש, הם לא מכירים את הרחוב בעל פה כמוני, הם באים והם אבודים. אין להם מושג מי נגד מי, ויום אחד זה יעלה בחיי אדם".

עם ההנחה הזאת מסכים גם הפעיל החברתי מחולון, רוני שחר, שנוהג לתעד את העיר במצלמת הקסדה שלו. "הדבר החמור ביותר הם מעברי החציה. כמעט כל מעברי החציה בשטח מחוקים, זה קורה גם בכיכרות. ממש זלזול בחיי אדם".

איזה תמרור היה כאן? | צילום: רוני שחר

עיריית חולון מסרה בתגובה: "צוות התנועה במערך אחזקת תשתיות מטפל בכל הפניות המתקבלות בנושא תמרורים ומחליף כל תמרור שאינו תקין מכל סיבה שהיא.

"התושבים מוזמנים לפתוח פניות מוקד ויינתן טיפול מקצועי ומהיר. מעברי החציה יחודשו מיד בתום עונת הגשמים מאחר שהצבע בחורף לא מתייבש ולא נתפס על האספלט".