היום (ה') יתקיים מטס ההצדעה למדינת ישראל ואזרחיה לכבוד יום העצמאות ה- 71. לקראת יום העצמאות פיתחו אנשי יחידת ״אופק 324״ של חיל האוויר מערכת לתצוגת המטס בזמן אמת

מטוסי עפרוני בפעולה | צילום: מוטי קמחי

המערכת מאפשרת לכל אזרחי ישראל, באמצעות אתר מותאם, להתעדכן במכשיר הסלולרי באירועי יום העצמאות בחיל האוויר במהלך חגיגות ה-71 למדינת ישראל.

האתר מאפשר מעקב אחר מיקום כלי הטיס על גבי מפה אינטראקטיבית בכל רגע נתון במהלך המטס, כמו כן ניתן לקבל מידע על כל אחד מכלי הטיס המשתתפים כגון: סוג הכלי, תיאור, תמונה, ממדים, מנוע וביצועים.

על פי תוכנית המטס, המטוסים - ראם, ברק, סופה ואדיר יעברו גם מעל רחובות ונס ציונה. בבסיס חיל האוויר 'תל נוף' הסמוך לרחובות תוכלו לראות גם את היסעור והעפרוני.

שעות המטס באיזורינו:

רחובות: 10:55

נס ציונה: 10:55

בת ים: 11:37

יפו: 11:37

בסיס חיל האוויר 'תל נוף' שליד רחובות:

המטס יעבור מעל תל נוף ב- 10:56.

מופעים אוויריים יתקיימו ב - 10:45.

מופעים קרקעיים שיכללו תצוגה של כיבוי אש, משגר יהלום, כיפת ברזל ובינוי יתקיימו ב- 13:00.

בנוסף תוכלו לראות בבסיס תערוכה של בז, יסעור, איתן, ברק, לביא, סופה, רעם, שרף, ינשוף, קרנף, צופית, חופית, זיק, משגר יהלום, משגר כיפת ברזל, קרון קשר י"ק 533. 

באתר הייעודי למטס יהיה ניתן לקבל מידע עבור כל אחד מבסיסי חיל האוויר הפתוחים ביום העצמאות: שעות פתיחה, מופעים אוויריים וקרקעיים, תערוכות וזמני מעבר (זמן אמת) של מעבר המטוסים מעל הבסיסים וכן קישור Waze להגעה לבסיס.

נוסף על כן נוספה האפשרות לחיפוש ישוב, בסיס, מופע או מטוס וקבלת המידע הרלוונטי, כמו גם האפשרות לקבלת התראות בדחיפה (התראה) למכשיר הטלפון הנייד כאשר מופע או מטס מתחיל והודעות מיוחדות הקשורות לאירועי יום העצמאות.