הנה באה העבודה על הרכבת | צילום: קובי קואנקס

הלילה (ראשון) זה מתחיל. החל מהשעה 23:00 עד 5:00 בבוקר יבוצעו עבודות לאיתור תשתיות ברחוב סוקולוב במקטע שבין הרחובות חנקין ועד שדרות קוגל, ובשדרות קוגל במקטע הרחובות שבין סוקולוב לגליל. העבודות נועדו על מנת לשמר את התשתיות במהלך העבודות על הקו הירוק של הרכבת הקלה שיעבור בחולון.

תזכורת: לפני כמה שבועות פנתה עיריית חולון לבית המשפט בדרישה לכפות על נת"ע להסדיר מולה את העבודות, מתוך חשש שללא הסדר שכזה עלולה להיגרם פגיעה לתשתיות בעיר. נת"ע טרם מסרה את כתב ההגנה אך נראה כי כבר בשטח היא נוקטת אמצעים לשימור הרכוש הציבורי.

לא רק בעירייה מוטרדים מחשש לפגיעה בתשתיות, אלא גם תושבים חוששים מפגיעה באיכות חייהם. לפני כחודש התקיימו עבודות לילה בשדרות ירושלים, אז דיווחו התושבים כי התקשו לישון בלילה וכי הרעש החזק היה משמעותי יותר דווקא בגלל השקט שמאפיין את שעות הלילה "דמיינו שהכל דממה ופתאום יש רעש מאוד חזק שבא והולך, זה מבהיל וזה לא סביר. הם חייבים למצוא פתרון לזה", טענו אז התושבים בשדרות ירושלים ויש להניח שגם דיירי רחוב סוקולוב ושדרות קוגל יסבלו מרעש דומה.

על פי חברת נת"ע, נתיבי הנסיעה באיזור יצומצמו לסרוגין, אך התחבורה הציבורית תמשיך לפעול כרגיל וגם מעבר הולכי רגל יתאפשר. באזורי העבודה יוצבו פקחי הכוונה והקלה על התנועה והעבודות צפויות להסתיים לקראת הזריחה. בנת"ע מבטיחים להשתדל לצמצם ככל האפשר את עבודות הלילה אך מסבירים כי ישנן עבודות מסוימות שניתן לקיים רק בשעות אלה.

עם זאת, מי שבאמת מוטרד מתחילת העבודות הם בעלי העסקים ברחוב. "ברגע שהם מתחילים להפוך את סוקולוב זה גזר דין מוות לעסקים", אומר בעל קיוסק ברחוב. "כאן כל אחד נלחם על חייו, אין ועד כמו במרכזים מסודרים או הנהלה כמו בקניון, כל אחד צריך לשרוד. אנשים ממילא בקושי מתקרבים לכאן בגלל מצוקת החניה, עכשיו כשהעבודות יתחילו זו תהיה טרגדיה".