עוז דניב (במרכז). צילום: פרטי

בחודש יוני 2019 נערך מבצע התרמה ענק בחולון במטרה להציל את תושב העיר, עוז דניב (27) שהתגלה כי הוא חולה במחלת כליות סופנית ונזקק לתרומת כליה בדחיפות, שעלותה מוערכת בכ־750 אלף שקל. באחרונה הוא חזר מהניתוח כשהוא מלא אופטימיות לגבי העתיד.

את המחלה גילה דניב ממש במקרה, בדיקת דם שגרתית שערך כשלא חש בטוב שינתה את חייו ולאחר שיחה לא אופטימית עם רופאיו החליט לצאת למאבק על חייו עם בת זוגתו דניאל, שהובילה את הקמפיין.

"לא קל לי לבקש עזרה אבל הבנתי שאני חייב. זה תפס אותי בשיא החיים, אני סטודנט לתואר ראשון בהנדסת חשמל וכבר התחלתי קורסים לתואר השני. יש לי בת זוג ויש לנו חלומות על משפחה וילדים, אבל עכשיו הכל בהמתנה", כתב דניב במסר שריגש אלפים, שהתגייסו ותרמו מאות אלפי שקלים.

לפני כשבועיים שב דניב מהשתלת כליה שעברה בהצלחה ובשיחה עם 'מיינט חולון' הוא נשמע מרוצה ואופטימי. "הכל עבר בשלום, אני עדיין נח ושומר על עצמי כי המערכת החיסונית חלשה אבל שמח שזה מאחוריי. בימים אלו אני בעיקר בבית, שומר על הבריאות ומשתדל ליהנות מהזמן שלי, קורא ספרים ורואה סדרות.

"ברור לי שהכל זמני כי איבר מושתל תמיד נמצא בסכנה שהגוף ידחה אותו ולרוב הם מחזיקים מעמד כ־20 שנה. לכן אני מקפיד על בדיקות וכך אעשה כל חיי, אבל החלק הקשה מאחוריי".

איך הרגישה השיבה לארץ?

"חיכתה לי פה קבלת פנים מרגשת. כל המשפחה והחברים תמכו בי הרבה בתקופה הזאת ואין ספק שמאוד התרגשתי מההתגייסות סביבי. אני רוצה להודות מקרב לב לכל האנשים. דווקא בתקופה כזאת גיליתי אילו אנשים מדהימים יש סביבי וכמה לאנשים אכפת".