מיכל גז חשוף בחצר הבניין  צילום פרטי

דיירים מרחוב שמואל הנגיד בשכונת גרין מתלוננים כי בניין ברחוב הוא 'פצצה מתקתקת', כיוון שעל כל אחד מעמודי הבניין מחוברים מיכלי גז שונים, שחלקם מחוברים באופן רופף ומהווים סכנה בטיחותית.

"מדובר ביותר ב־24 מיכלי גז גדולים", מספר אחד הדיריים בשכונה, "ש־12 מתוכם מחוברים לעמודי הבניין ושלא פעם מנסים לגנוב אותם או להתעסק איתם. התרעתי מספר פעמים בפני אחד הדיירים שזה מסוכן, אך בגלל שהוא רק שוכר במקום הוא לא ממש ידע איך לעזור. רוב הבניינים היום עוברים למצבורי גז או חדרים מסודרים, מדובר במיכל עדין ואסור לשחק בו".

החשש הגדול של בעלי הבתים בסמוך לבניין הוא ממקרה של אסון. "רק עכשיו עברנו ימים של אזעקות, תארו לכם אם נופל טיל באיזור, על הבניין, גם הבניינים ליד מתפוצצים איתו. כשמיכל גז לא סגור טוב הוא פצצה מתקתקת, גם בדל סיגריה שלא כיבו עלול לגרום לאסון. חבל שאנשים לא שומרים על בריאותם ועל בריאות השכנים שלהם".

יש לציין כי על פי חוק, התקנת גז נעשית אך ורק באמצעות טכנאי מוסמך, אך הפיקוח והשמירה על תקינות המיכלים הקיימים מוטלת על בעל הנכס. שיטת חיבור המיכלים לעמודי הבניין אמנם ותיקה אך מלאה בסכנות, בעיקר לאור העובדה שהם נמצאים בשטח חשוף ונגיש לכל אדם.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מדובר בבניין ישן שבו בלוני הגז מצויים בקומת הקרקע, כמקובל בכל בניין ישן. כל נושא בלוני הגז הינו באחריות חברות הגז ועל התושבים לפנות לחברת הגז שבבעלותה הבלונים המדוברים".