"חייבים למצוא פתרון שיביא סוף לתאונות במקום הזה", אומר תושב חולון, בעקבות תאונת דרכים קשה שהתרחשה בשבוע שעבר ברחוב רבינוביץ' פינת בן גוריון.

רחוב רבינוביץ'. שבע תאונות במהלך השנה שעברה | צילום: קובי קואנקס
נוסע שירד מאוטובוס ניסה לחצות את הכביש מאחורי האוטובוס, ונפגע על ידי ג'יפ. הצעיר, בן 25, נפצע באורח בינוני, אולם לאחר יממה שבה היה מאושפז בבית חולים 'וולפסון', דווח על החמרה במצבו.

"אני נוסעת איתו כמעט כל יום באוטובוס", סיפרה עדת ראייה. "הוא נראה מאוד לחוץ וממש מיהר, ירד מהאוטובוס ומיד חצה מאחורה, נהגת הג'יפ שפגעה בו מיד עצרה ורצה לראות מה איתו ואדם חרדי זינק מטנדר סמוך ומיד התחיל לתת לו עזרה ראשונה, תפס לו את הראש וניסה להבין את מצבו.

האמבולנס הגיע ממש מהר אבל זה היה נורא, לא יכולתי להסתכל על זה. לא להאמין שאדם שלפני רגע היה לידי באוטובוס ונראה מודאג, פתאום זרוק ככה על הכביש, כואב הלב".

התאונה ברחוב רבינוביץ' | צילום פרטי
התאונה הקשה אמנם זעזעה את כל מי שנכח במקום, אך קשה לומר שהצומת המדובר לא ראה תאונות מעולם.

בכביש, שמוגדר ככביש אדום, התרחשו בשנים האחרונות תאונות דרכים רבות, חלקן קשות מאוד. על פי נתוני עמותת 'אור ירוק', ב־2018 התרחשו במקום שבע תאונות, בהן נפצעו תשעה אנשים, חלקם היו הולכי רגל וחלקם נסעו ברכב.

התאונה הנוכחית מצטרפת לסטטיסטיקה קשה ומורכבת של צמתים מסוכנים שבהם מתקשים הולכי הרגל לנווט בבטחה ולעתים תאונות מסתיימות באסון.

"קשה לומר שזה נגמר בנס כי מצבו עדיין קשה, אבל לא סתם קורות כאן כל כך הרבה תאונות, אנחנו באמת מקווים שמישהו ימצא למצב הזה פתרון", אומר תושב נוסף שמתגורר בסמוך למקום.

ממשטרת ישראל נמסר כי החקירה עדיין נמשכת וכי חוקר תאונות בחן את השטח ובקרוב תתקבל החלטה.