בנימין נתניהו בנאום הניצחון. צילום: תומריקו

הבחירות כבר מאחורינו ולמרות שטרם פורסמו תוצאות רשמיות והמפלגות הקטנות עדיין ממתינות בצפייה לקולות החיילים שיצילו אותן, כבר ברור כי הליכוד בראשות בנימין נתניהו ממשיך לקדנציה נוספת.

למרות שחולון נחשבת לעיר ליכודניקית (ואכן הליכוד זכה ב-37.5 אחוז מבעלי זכות ההצבעה בעיר) נראה שבאזורים מסוימים דווקא ביקשו ליצור מהפך.

בשלוש שכונות סיעתו של גנץ קיבלה יותר קולות מהליכוד, רסקו (35 אחוז לכחול לבן לעומת 31 אחוז לליכוד), נאות יהודית (36 אחוז לכחול לבן לעומת 30 אחוז לליכוד), ואגרובנק (37 אחוז לכחול לבן לעומת 29 לליכוד).

בני גנץ. צילום: עמית שעל

בשכונות אחרות בהן יש כוח רב לליכוד היה פער צפוי בין שתי המפלגות הגדולות, בג'סי כהן מפלגת הליכוד קיבלה 42 אחוז מהקולות ומפלגת כחול לבן קיבלה 20 אחוז מהקולות, ב'גרין' מפלגת הליכוד קיבלה 41 אחוז מהקולות ומפלגת כחול לבן 23 אחוז, ובנאות רחל מפלגת הליכוד קיבלה 39 אחוז לעומת 25 של כחול לבן.

הפער המשמעותי ביותר היה בשכונת תל גיבורים, שם מפלגת הליכוד קיבלה 42 אחוז, אחריה מפלגת ש"ס עם 20 אחוז ומפלגת כחול לבן רק במקום השלישי עם 14 אחוז.

מי שהפתיעה במיוחד הייתה שכונת נווה ארזים בה 3 אחוז מבעלי זכות ההצבעה בחרו במפלגת זהות.

אגב, בחולון בחרו לתת 20 קולות גם ל "מפלגת הפיראטים בראשות האינטרנט: פתק לשלשול" שקיבלה בסך הכל 708 קולות בכל הארץ. סיעה שאומנם לא תכנס לכנסת ה-21 אבל לפחות עזרה לנו לסיים את סבב הבחירות הקשה הזה עם חיוך.