תושבי שכונת אגרובנק נאבקים כבר זמן ארוך במחסור במקומות חניה, גם בשל המבקרים הרבים שמגיעים לתיאטרון חולון הסמוך.

בשיאו של המאבק, חסמו תושבים את רכבו של ראש העירייה מוטי ששון, שנשמרה עבורו חניה בשכונה. אבל מתברר שלמרות זאת העירייה נמנעת מלבצע מספר פעולות שיכלו, גם אם במעט, לסייע לתושבים בחסרונם.

רכב נטוש בנאות רחל חולון | צילום פרטי
מתברר כי בחולון קיימת תופעה בעייתית שגוזלת מהתושבים מקומות חניה רבים, כאשר בעלי כלי רכב, חלקם מחוץ לעיר, מעמידים את רכביהם למכירה באזורים שונים עד שנמצא להם מוכר.

"ברחוב שלנו יש לפחות שלושה או ארבע רכבים שעומדים באותו מקום כבר חודשים", אומר תושב רחוב הבעל שם טוב בשכונת נאות רחל.

"למזלי יש לי חניה בבית, אבל מי שבא לבקר אותי יודע שברגע שהוא מגיע לאיזור מצפה לו סיוט. לא ברור לי איך במקום כל כך בעייתי מאפשרים לאנשים להשאיר ככה רכבים. היו שני רכבים עם מודעת מכירה שנעלמו, השאר מעלים אבק וכבר יש עליהם שלט לפירוק רכבים".

צילום פרטי

מתברר כי במקרים מסוימים בעלי הרכבים מעדיפים לנטוש אותם מאשר לשלם עבורם טסט וביטוח וכך למעשה אין שום דרך להזיז את הרכבים מלבד התערבות של בית המשפט.

בעבר חבר מועצת העיר, שי קינן, ביקש לבדוק את הנושא מול הפיקוח העירוני וגילה כי גם מיוקנעם ובאר שבע מגיעים בעלי רכבים לחולון. "הם כנראה מחפשים רוכשים או פתרון מהיר ומשאירים את רכביהם מבלי לחשוב על מצוקת החניה של תושבי חולון", אומר קינן, שממליץ לצבוע את מדרכות העיר בכחול־לבן.

צילום פרטי
מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מדובר בבעיה שמוכרת גם ברשויות אחרות. אגף הפיקוח העירוני מטפל בבעיה בהתאם לחוק, ואף היקצה לשם כך צוות ייעודי, שבמידת הצורך גורר רכבים".