ישר והתינוק | צילום: איחוד הצלה

החובש דוד ישר מחולון בדיוק סיים לפזר את ילדיו במסגרות החינוך והתכונן לעוד יום שגרתי כשקיבל קריאה בהולה במירס של 'איחוד הצלה'. המתנדב המסור מיהר להיענות לקריאה לאחר שהבין כי מדובר בבית שסמוך אליו, בשכונת נווה ארזים בעיר.

כשהגיע למקום הופתע לגלות כי הוא מכיר את בעלי הבית וכי האישה, שילדיה לומדים בפעילות אחר הצהרים שהוא מנהל, כורעת ללדת.

"זאת לידה חמישית, הפצרנו בה להתפנות לבית חולים על מנת ללדת באופן סטרילי, אבל היא אמרה שאם תצא מהבית היא תלד בכביש וזאת לא אופציה", מספר ישר. "היא כמובן צדקה, כי שלוש דקות אחרי שנכנסתי היא כבר התחילה את הלידה על השטיח בסלון. תוך זמן קצר גם מד"א הגיעו ולשמחתי היא ילדה בן בריא".

כשאמבולנס הגיע לפנות את היולדת היו בני הזוג בבעיה, כיוון שבנם בן החמש עדיין היה בבית, אך ישר שמכיר את הילד מהפעילות מיד לקח על עצמו את האחריות והקפיץ את הפעוט הנרגש לגן.

גם מיילד, גם בייביסיטר וגם נהג. אתה רגיל לטפל ככה בשכנים?

"זה מצחיק אבל זה נכון. בגלל שאני מכיר את הילדים שלהם אז ברור שהתגייסתי לעזור. את הבעל אני מכיר מהעבודה ועם האישה שוחחתי רק יום לפני כן לגבי מסיבת פורים לילדים בפעילות שלנו.

"מאוחר יותר הם התקשרו להודות לי, שמחתי לעזור ולשמחתי יוצא לי לא פעם לסייע לשכנים בנווה ארזים. יש לי שכן בן 45 שביצעתי בו החייאה במשך שעה, אחר כך הוא הזמין אותי לסעודת הודיה ולשמחתי כל בוקר יום אנחנו אומרים בוקר טוב".