אילוסטרציה: ShutterStock

      
פרידה כואבת שחווה תושב חולון, בשנות ה־30 לחייו, מגיעה בימים אלה אל בין כותלי בין המשפט. לטענתו, לאחר הפרידה, הוא ביקש מבת זוגו לשעבר להשיב לו ציוד שהשאיר אצלה אך אז הוא גילה כי היא זרקה הכל לאשפה - ובשל כך נגרם לו נזק כספי. לטענתו, הנזק אף היה גדול יותר שכן בין הפרטים היה גם קמע המזל שלו.

תחילתו של הקשר היתה כולה אופטימית. לדברי הצעיר, לפני כשנתיים הם הכירו לאחר שיצאו לבילוי עם חברים משותפים ומאז הפכו לזוג. מערכת היחסים ביניהם התפתחה במהירות וכעבור ארבעה חודשים הם החליטו שהם בשלים מספיק כדי לעבור להתגורר יחד. וכך, זמן קצר לאחר שהכירו, העביר הגבר את כל חפציו לביתה של בת זוגו והאהבה המשיכה לפרוח.

במשך כמעט שנה וחצי חיו השניים יחד ואף דיברו על האפשרות למסד את הזוגיות ולהתחתן, אך הנסיבות הובילו אותם למקום אחר. מספר אירועים אישיים שהתרחשו בין השניים הביאו את האישה להחליט שהיא אינה רוצה יותר במערכת היחסים ביניהם וביקשה מהגבר לעזוב את הדירה.

בתגובה, מיהר לארוז את חפציו החשובים ועזב לבית הוריו, שם תכנן להישאר עד שימצא מקום חדש. כעבור חודש הוא מצא דירה חדשה ולאחר שהתמקם בתוכה, הוא ביקש לאסוף את שאר חפציו מדירת זוגתו לשעבר. לטענתו, למרבה ההפתעה, חפצים רבים שהיו שייכים לו הושלכו לאשפה וביניהם דיסקים, צמידים שונים וטבעות שעלותם קרובה לאלף שקל.

יתרה מכך, מציין הצעיר, חולצת סוף מסלול מתקופת הצבא, שיש לה ערך רגשי עבורו, נזרקה גם היא. החולצה, כך טוען הצעיר, ליוותה אותו בתחנות חשובות בחייו והיא מהווה עבורו קמע.

בעקבות הנזק שנגרם לו, הגיש הצעיר תביעה נגד זוגתו לשעבר בשווי של 1,500 שקלים.