בחודש האחרון דיווחו מספר תושבים מחולון על קבלת חוב ממי שיקמה שמעולם לא ידעו על קיומו.

המחשה: shutterstock

בדרישה שהגיעה בנוסף לחשבון המים הקבוע, נכתב כי למקבל המכתב קיים חוב ל'מי שיקמה' ועליו לשלם אותו תוך 15 יום מקבלת המכתב, במידה והתשלום לא יתקבל לחברה יש את הזכות לנקוט באמצעים משפטיים נגד החייב, כולל עיקול של רכוש, חשבון בנק ואף משכורות.

האיום המרתיע והזמן הדוחק גרם לרבים לשלם את החוב ללא היסוס אך יש כאלו שדרשו לדעת במה מדובר.

"אני משלמת את תשלום המים שלי באופן קפדני וקבוע בדיוק כמו שאני משלמת את כל החובות שלי", סיפרה תושבת משכונת קריית העבודה. "לא ברור לי מאיפה החוב ומדוע לא שמעתי עליו לפני כן. רשום שאני חייבת 909 שקל עבור יתרת מים וביוב ועוד 16 שקל יתרת אכיפה, סך הכל חוב על סך 925 שקל שמעולם לא ידעתי שקיים ואני חייבת לשלם תוך שבועיים".

תושבים נוספים דיווחו על חובות גבוהים יותר, בסך 280 שקל ומעלה, אך היו גם שקיבלו חוב על סך מספר שקלים בודדים, לכולם הוצמד חוב בגין הגבייה על סך 16 שקל.

מורן ישראל | צילום: קובי קואנקס

רבים סיפרו כי גם כשפנו ל"מי שיקמה" לא קיבלו הסבר למקור החוב, עם זאת, מספר תושבים דיווחו כי החוב בוטל ונמסר להם כי מדובר בכפל חוב שנשלח בשגגה. אך נראה כי אף אחד לא יודע מה בדיוק הסיבה לחובות התמוהים.

בישיבת המועצה שנערכה ביום ראשון השבוע (אמש), העלה חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת צעירים, מורן ישראל, שאילתא בנושא "יש לקיים בדיקה דחופה בנושא ולעדכן את הציבור בתוצאותיה", אומר ישראל.

"בנוסף, יש לייצר נוהל במסגרתו כל דרישת תשלום חוב שיוצאת תהיה מחויבת בפירוט מהות החוב, פירוט החודשים שלא שולמו וכדומה, כל שובר דו חודשי יצטרך לציין האם קיים חוב קודם ומהותו, או לחילופין לציין בברור שכל התשלומים הקודמים שולמו ואין חוב קיים.

"אני מאמין שזה עשוי לעשות סדר בנושא ולהיטיב עם התושבים. לא ייתכן שתושבים אשר משלמים באופן סדיר את תשלומיהם יקבלו התראה מאיימת לניתוק המים בשל חוב, שכאשר הם מצלצלים למוקד שירות הלקוחות של תאגיד המים, אף אחד לא יודע לנמק להם בשל מה החוב".

תגובת 'מי שיקמה' תימסר כאשר תתקבל.