גן בתוך אתר בנייה | צילום: פרטי

במרץ 2019 יצאו הורי הילדים בגנים "צוף" ו"שובל" ברחוב הציונות בחולון למחאה שהובילה לפינוי הגן. אז הציגו ההורים סכנה ברורה לילדים מעגורן, ששימש את אתר הבנייה הסמוך, ועבר מעל תקרת הגן. למרות טענת העירייה שכל אמצעי הזהירות ננקטו, ההורים התעקשו, וילדי הגן פונו.

נדמה היה שהבעיה נפתרה, אך שיבוצי שנת הלימודים הבאה, עוררו גל מחאה חדש.

בשל התרחבות העבודות באתר הבנייה הסמוך לגנים, התברר להורים שילדיהם שובצו למתחם כי ילדיהם ילמדו צמוד לאתר בנייה פעיל, רועש ומאובק, דבר שההורים לא מוכנים לעבור עליו בשקט.

"כל הזמן קורים אסונות, ואנחנו לא רוצים להיות חלק מזה", מסבירה אם שבנה שובץ לגן 'צוף'. "כל המקום מלא בכלי עבודה כבדים, יש שם כל הזמן אבק, והרעש ממש מחריש אוזניים. הם עושים עבודות של תמ"א 38 וזה לא יגמר בזמן הקרוב. איך הם מצפים שעשרות ילדים ילמדו ככה?".

ההורים פתחו במחאה ודורשים מהעירייה למצוא פתרון. "אם העירייה תתעקש שילדינו ילמדו בתנאים האלה, אנחנו נשבית את הגן". 

מעיריית חולון נמסר: "נציגי ההורים נפגשו בשבוע שעב עם מנהלת אגף גני הילדים ועם הממונה על הבטיחות במוסדות החינוך, שעדכנו אותם במהלכים שנעשים מול הקבלן.

"לאחר קבלת הדוחות השונים (ביניהם דוחות רעש, אבק, מנוף ובטיחות) ולפני פתיחת שנת הלימודים, יזומנו כל הגורמים הרלוונטיים על מנת לוודא שהגנים כשירים לקליטת ילדים, וכמובן, שההורים יעודכנו בהתאם. יצוין כי להורים המעוניינים הוצע להגיש ערעור ולבקש העברה לגן אחר על בסיס מקום פנוי".