המכון הטכנולוגי חולון | צילום: אבי מועלם

בשורה טובה לסטודנטים במכון הטכנולוגי בחולון: שביתת הציונים הסתיימה. זאת לאחר ועד המרצים מן החוץ במכון הטכנולוגי חולון, המאוגד באיגוד הסגל האקדמי בכוח לעובדים, חתם על מסמך הבנות מול הנהלת המכון הטכנולוגי.

במסגרת ההסכם, יזכו עובדים רבים במכון מענק חד פעמי ולתוספות שכר הנעות בין 20% ל-60%. לאור החתימה על ההסכם תופסק שביתת הציונים שהנהיג הוועד מאז יולי האחרון.

"אנו שמחים שהגענו לרגע הזה של חתימת ההסכם עם הסגל הזוטר. הנייר זה נייר, ההסכם זה הסכם, אך מעל הכל חשובה מערכת יחסים עם כבוד הדדי ולפתוח דף חדש" אמר נשיא HIT  פרופ' אדוארד יעקובוב "תודה לאגודת הסטודנטים על תרומתם המשמעותית לחתימת ההסכם הזה. אנחנו מאמינים ומקווים שמהלך זה יתרום רבות להשבת האמון  בין הסגל הזוטר, למכון ולסטודנטים הם העתיד שלנו ושל המדינה".

הגיעו להסדר | צילום: אגודת הסטודנטים חולון

יו"ר ועד הסגל הזוטר, רועי צורף: "אחרי למעלה משנה של דיונים, סחבת ודשדוש ומכשולים אינספור, בנושא מקומי שלדעתנו בכלל לא היה דרוש עבורו הסכם ובטח שלא שביתה, הבאנו לסיום את הסאגה הכואבת של דרגות הביניים במכון הטכנולוגי וליישור קו משמעותי.

בעקבות ההסכם הזה, מרצים רבים כבר במשכורת הקרובה יקבלו החלה רטרואקטיבית מתשע"ט כפיצוי על שנים של תת-שכר בניגוד לנהלי ות"ת, והעלאת השכר מהמשכורת הקרובה והלאה. יש כאן בשורה משמחת גם למרצים החדשים - כל המרצים החדשים במכון יקבלו שכר לפי דרגות מלאות ללא אפליה לרעה לפקולטה כזו או אחרת.

אנחנו מודים למרצים על ההתמדה ומודים לכוח לעובדים שליוו אותנו בכל התהליך הזה, תודה מיוחדת לאגודת הסטודנטים של המכון הטכנולוגי על המאמצים בתיווך עד למיצוי והחתימה".