ההורים ברחבת העירייה | צילום פרטי

על אף שאנשי משרד החינוך פרסמו לפני כשבועיים כי אין כל חשש לקרינה מסוכנת מהאנטנה הסלולרית המוצבת בסמוך לבית הספר התיכון אורט בחולון, הורי התלמידים (כיתות י"א וי"ב), ממשיכים את מאבקם, כשבעצם מלבד עשרה ימים, ילדיהם לא פקדו את ספסל הלימודים מאז תחילת השנה. 

אמש הגיעו ההורים אל רחבת העירייה המפגינים, לבושים שחור כשהם מחזיקים בבלונים צהובים וקראאו: "אורט מטגנים ילדים. הסירו את האנטנה". 

הסאגה המדוברת החלה בסמוך לתחילת שנת הלימודים הנוכחית עם הכרזת ההורים על השבתת הלימודים עד להעתקת האנטנה ממקומה. ביום שני לפני כשבועיים בוצעה במקום בדיקה על ידי אנשי אגף בטיחות ארצי במשרד החינוך.

בהודעה שהועברה להורי התלמידים שעה קלה לאחר סיום הבדיקה נמסר להורים כי לא אותרו שום ממצאים בבדיקה עליה פיקח רותם זהבי, מנהל אגף בטיחות ארצי במשרד החינוך. עוד שהו בשטח בזמן הבדיקה: שי כליפא, יועץ בטיחות מיוחד של רשת אורט ואלי פרקל, מהנדס בטיחות ומומחה לקרינה שהובא לאתר על ידי העירייה והנהלת בית הספר.

אנטנת המחלוקת. קיבלה הכשר ממשרד החינוך | צילום באדיבות הורים
תוכן ההודעה לא שכנע את הורי התלמידים, שהחליטו שלא לסיים את השבתת הלימודים ולא להחזיר לספסלי בית הספר את תלמידי שכבות י"א וי"ב בבית הספר.

כמה מההורים גם הביעו כעס על כך כי הבדיקה בוצעה שעות ספורות לאחר המפגש שקיימו בבניין העירייה בו לא זכו לתשובות אותן קיוו לקבל. כאמור, אתמול שבו ההורים להפגין, במטרה להוריד את מה שהם תופסים כמפגע.