לאחר מספר מקרי אלימות שהתרחשו בבתי ספר ברחבי חולון, קיים הוועד העירוני כנס חירום.

את הישיבה יזמה יו"ר הוועד, בת אל בן דויד, והנחה אותו חבר הוועד אלרון פנחס, שאף הכין מצגת שמטרתה להעניק מענה להורים שילדיהם סובלים מאלימות או מפעילים אלימות.

המחשה: shutterstock
פנחס ממונה מטעם ועד העל של בתי הספר היסודיים בעיר, בהם התרחשו המקרים, והוא ביקש להפיץ את המצגת בקרב ההורים ולנסות ליישר קו עם כולם.

הכנס נערך באולם בבניין העירייה, הוא ארך מספר שעות ובמהלכו שיתפו הנוכחים זה את זה במקרים שהתרחשו בעיר והביעו את דעתם בנושא. בין הנוכחים היו נציגי הוועד, עורכת דין המתמחה בנושא, אנשי חינוך ומטפלים שביקשו למצוא לכך פתרון.

"אנחנו שוקלים ליצור תקנון מסודר, מעין פרוטוקול למצבי אלימות", מסבירה בן דויד. "בנוסף, אנחנו שואפים לקיים שיתוף פעולה בנושא גם עם השירותים הפסיכולוגיים על מנת שנוכל למצוא דרך לסייע גם לילדים שסובלים מאלימות אבל גם לאלו שמפעילים אלימות כי גם להם יש לנו מחויבות, וגם להם אנחנו שואפים לעזור, הרי אם נצליח לטפל בילד האלים נפתור את כל המעגל הזה.

"אנחנו למדים שיש ילדים רבים שכלל לא מכירים את החוזקות שלהם, הם תמיד שומעים כמה הם לא מתנהגים יפה ואין להם מושג שגם להם יש יתרונות ונקודות חיוביות שצריך להעצים".