האם אכן מדובר בסכנה לשלומה? | המחשה: shutterstock

   

צעירה מחולון בסוף שנות ה־20 לחייה הגישה לאחרונה בקשה לצו הרחקה מבן זוגה לשעבר. הסיבה: הוא שולח אליה מדי יום פרחים על אף שהיא הבהירה שהיא לא אוהבת את המחווה, ואף פעם לא אהבה פרחים. לדבריה, הוא יודע שהדבר שנוא עליה ועושה זאת כדי להכעיס אותה ולהוציא אותה מדעתה.

במשך שנתיים ניהלו בני הזוג מערכת יחסים זוגית ואף שקלו לבוא בברית הנישואין. במהלך התקופה שהיו יחד, התגוררו השניים באותה דירה, ולפני מספר חודשים החליטה הצעירה שהיא אינה רוצה להמשיך את הקשר וביקשה מבן הזוג לעזוב את הדירה.

למרות הפצרות הגבר להמשיך במערכת היחסים, היתה הצעירה איתנה בדעתה ודרשה לשים סוף למערכת היחסים. לטענתה, בחודש הראשון עוד המשיך הגבר להתקשר ולשלוח מסרונים בהם הוא ביקש ממנה לחשוב שוב על בקשתה ולנסות להתגבר על הקשיים, אך נדחה שוב ושוב ואף התבקש להפסיק להתקשר.

לדברי הצעירה, במהלך התקופה האחרונה החליט הגבר להטריד אותה ולהציק לה בדרכים שהוא יודע שיגרמו לה לכעס כמו שליחת פרחים. הצעירה טוענת כי אחד הדברים שמצליחים להוציא אותה מדעתה הוא משלוח פרחים ובן זוגה לשעבר יודע זאת היטב, מתוך ההיכרות איתה.

בשל כך, מאז שנדחה מקפיד הגבר לשלוח כמעט מדי יום זרי פרחים ולפעמים פרח בודד. היו פעמים, מספרת האישה, שהיא חזרה לביתה ומצאה בפתח הבית ורד עם פתק ממנו. למרות דרישות להפסיק עם המשלוחים, המשיך הגבר בשלו.

בעקבות זאת פנתה הצעירה לבית המשפט ודרשה להוציא צו הרחקה נגד הגבר ובקשה שיפסיק לשלוח אליה פרחים. למרות זאת, לא מצא בית המשפט כי יש כאן איום או סכנה לשלומה של הצעירה ושלח את השניים להגיע להסדר ביניהם.