לפני מספר ימים עלתה צעירה במדרגות בבניין מגוריה שבשכונת קריית שרת בחולון, כשהחלה לחוש בריח של סיגריות. השתלשלות האירועים החל מאותו הרגע הובילה אותה לסיטואציה שלא הייתה לה שום דרך לדמיין.

המחשה: shutterstock

כשהלכה בעקבות הריח, עמד מולה שכן שעישן להנאתו בתוך חדר המדרגות. הצעירה העירה לאיש כי אסור לעשן בחדר מדרגות של הבניין אך הוא בחר להתעלם ממנה.

כשהבינה הצעירה כי לא תצליח לשכנע את האיש לבדה לחדול ממעשיו, איימה כי תזמין משטרה, כיוון שהדבר מנוגד לחוק.

על פי כתב האישום שהוגש נגד האיש בבית המשפט השלום בתל אביב, הוא איים כי יפגע בה וצעק עליה כי ישרוף את רכבה. השכנה מיהרה לדירה בה מתגורר האיש וביקשה מאביו שיסייע לה כיוון שבנו מאיים על חייה.

להפתעתה, האב סיפר לה כי לבן יש צו הרחקה מביתו וכי הוא מאפשר לו לישון בבית רק בימים קרים בהם הוא מצייד אותו באוכל ובגדים חמים מתוך רחמים. האב התוודה כי הוא בעצמו חושש מבנו האלים וכי בלילות שהוא נשאר בבית הוא 'ישן עם עין אחת פקוחה'. עוד ייעץ לה האב להיזהר מבנו.

הצעירה הבינה מדבריו כי קיימת סכנה לחייה ומיהרה להזמין משטרה, אך גם כשהשוטרים הגיעו למקום האיש המשיך לאיים שישרוף להם את הניידת ויפגע בשוטרים.

בגין מעשיו האיש מואשם בימים אלה בשתי עבירות של איומים. בארכת המעצר התברר כי הוא מפר צו בית משפט בכך ששב לביתו ומחשש שישוב לבניין פעם נוספת ויפגע בשכנתו הוא מוחזק במעצר עד סוף ההליכים המשפטיים נגדו.