המחשה: shutterstock

גל מחאה התעורר עקב פרסום זמני ומחירי הקייטנות של רשת קהילה ופנאי בחולון, בטענה כי הרשת מציעה קייטנות מפלות שחלקן נועדו למשפחות מבוססות יותר וחלקן למשפחות קשות יום.

הורים טוענים כי הרשת פרסמה השנה שני מסלולים לקייטנות לגנים, אופציה מוזלת ואופציה יקרה, כאשר בקייטנה המוזלת הילדים כמובן מקבלים פחות שעות, ואף נאלצים לעבור למבנה אחר, עם צוות שונה מצוות הצהרון, ולא בהכרח עם חבריהם מהגן, בניגוד למקובל בשנים קודמות.

"כך נוצרים מעמדות בגן", נכתב בעצומה שעליה חתומים כ־3,000 הורים. "גם ככה אנו צריכים לקחת חופשים באוגוסט, להפסיד ימי ושעות עבודה במהלך הקיץ, מוצאים את עצמנו מוציאים יותר כסף כדי שהילדים יהיו קרוב לבית (חלקם לא ניידים), או עם צוות ובגן שהילד מכיר (כי מדובר בילדים קטנים עם קשיי הסתגלות). ומי שאין ביכולתו מה עושה? בעצם לוקחים אותנו כבני ערובה".

בהודעה שהופצה בקרב הורים מחולון קראו המארגנים להצטרף לעצומה וכתבו: "אנא עזרו לנו במאבק להוזלת קייטנות גני הילדים וביטול המעמדות בעיר. הביעו סולידריות עם הזוגות הצעירים, משפחות קשות יום והמשפחות החד־הוריות וחיתמו על העצומה".

לסיום ביקשו המארגנים כי הורים ימנעו מלרשום את ילדיהם לקייטנות הרשת וימתינו עד היום האחרון להרשמה, בתחילת חודש יוני, על מנת ליצור לחץ של ממש במטרה להוזיל את המחיר או להגדיל את מספר ימי הקייטנות.

מרשת קהילה ופנאי נמסר: "במשך שנים מפעילה הרשת קייטנות מקצועיות וחווייתיות הנותנות מענה חברתי ומהנה, לצד תכנית פדגוגית מוקפדת, לילדי הגנים במהלך חופשת הקיץ.

"קייטנות גני הילדים עומדות בתקנים המחמירים ומאושרות על ידי מנהל חברה ונוער, משרד החינוך וכן על ידי גורמי הביטחון ברשות המקומית.
התכנים הפדגוגיים והצוותים בקייטנות מפוקחים ומלווים על ידי רכזות צהרוני הגנים ורשת "צהריים טובים" מבית החברה למתנ"סים.

"בקיץ שעבר נכנס לתוקף צו הפיקוח על מחירי הקייטנות של משרד הפנים והרשת הפעילה את קייטנות הקיץ על פי הצו והוראותיו, חלק מההורים היו מרוצים מהמתכונת החדשה אך קיבלנו גם תלונות רבות על תקופת הקייטנות והמבנה התוכני שלהן ובקשות לחזור למתכונת הרגילה.

"השנה, לבקשת הנהגת ההורים העירונית ובחשיבה משותפת עם ועד הורי גני הילדים ועל-מנת לתת מענה מיטבי התקבלה החלטה משותפת לקיים את הקייטנות בשני המסלולים אשר ירחיבו את אפשרויות הבחירה של ההורים: קייטנה במתכונת הרגילה כפי שפעלה בשנים הקודמות וקייטנה הפועלת על פי צו הפיקוח על מחירי הקייטנות של משרד הפנים. אנו מקווים ומאמינים כי ההורים יפיקו את המיטב מכל אחת מהקייטנות".