לאור המתיחות הבטחונית ראש עיריית חולון התייעץ עם גורמי הבטחון ונמצא בקשר רציף עם פיקוד העורף, עם זאת, עד כה הוחלט להמשיך בשגרה ולא לפתוח מקלטים, בהתאם להמלצת פיקוד העורף. עם זאת, קולות הנפץ מהערים הסמוכות מהדהדות בשמי חולון.

היירוט כפי שנצפה בחולון | צילום: גיא קואנקס

כזכור, בסבב הקודם רסיסים נפלו ברחוב קראוזה וטיל נחת בשטח פתוח בתוך מקווה ישראל. עם זאת, הסבב הנוכחי לא נשמעה אזעקה בעיר חולון ובערים הסמוכות לה ועל כן הוחלט שלא לבטל את הלימודים או לנקוט בצעדי חירום.

לבינתיים, נראה כי אווירת הביטחון מושכת אליה גם תושבי חוץ. משפחת מנשה מנתיב העשרה אומנם הגיעה למרכז בסופש לבילוי משפחתי אבל כשהתחילו האזעקות החליטו ההורים להשאר במרכז.

"לא תכננו אבל ככה יצא כי כשהתחילו האזעקות היינו בסינמה סיטי בגלילות", אומר אב המשפחה, ניר. "יש לנו משפחה באזור והילדים שלי בני 14,11 ו-6 מאוד אוהבים להיות כאן, מבחינתם זה יום חופש".

הנפילה במקווה ישראל בסיבוב הקודם | צילום: מוטי קמחי

ניר עובד מהבית אך אשתו בעלת משק צומח ונאלצה לשוב לדרום: "היא חייבת לדאוג להשקייה, לכל דבר יש עונה אז אי אפשר לא לטפל. היא באה והולכת, מביאה לנו ציוד עד שזה יגמר או עד שימאס לנו.

"אנשים חושבים שאנחנו כבר רגילים למצב הזה אבל אף פעם אי אפשר להתרגל להפגזות על הבית שלך. בנתיים אנחנו עוד כאן, אבל זה לא שגרה ובשלב מסוים נשוב הביתה ונתמודד".