לאחר שסיעתו איבדה שלושה מנדטים בבחירות האחרונות ועל רקע המו"מ המתמשך עם ש"ס, ראש עיריית חולון, מוטי ששון, ממשיך במגעים עם סיעות נוספות, אבל זה עולה בכוח ולקופה הציבורית זה עולה בכסף. יותר סגנים בשכר, ואולי אפילו מופע בלט. ששון משלם ביוקר עבור הקואליציה שלו.

ששון. לא אמר נואש בגזרת ש"ס? | צילום: קובי קואנקס

בזמן שסיעת ש"ס בחולון, בת הברית הוותיקה ביותר של ששון, עושה לו שרירים ומעכבת את הצטרפותה לקואליציה, מתנהלים מגעים גם עם סיעות אחרות. הראשון שמונה לסגן ויו"ר ועד ספורט הוא חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת 'יש עתיד' בחולון, אילן גזית.

מדובר בוועדה שעד היום עמד בראשה חבר מסיעתו של ששון או העוזר שלו. בקרוב צפוי גם יו"ר סיעת 'מצטיינים בחינוך' בחולון, עזרא סיטון, לחתום על הסכם קואליציוני שבמסגרתו יתמנה לסגן בחצי משרה.

המשמעות היא שלראשונה מזה 20 שנה ששון ימנה שלושה סגנים בשכר לחולון, זאת כיוון שסגנו בחצי משרה, זוהר נוימרק, ממשיך בתפקידו ולמרות המתיחות גם יו"ר ש"ס, חיים זברלו, צפוי להמשיך לכהן כסגן בשכר מלא.

במקביל גם חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת 'חולון ביתנו', מיכאל סוטובסקי, מונה ליו"ר ועדת היגוי, ועדה שעד כה ראש עיריית חולון, ששון, עמד בראשה. בהסכם הקואליציוני קיבל סוטובסקי הבטחה לפתיחה מחודשת של אגף העלייה בחולון, שנסגר לפני כחמש שנים.

ששון וזברלו. שומרים לו על הכסא? | צילום: קובי קואנקס

"השאיפה שלי היא לתת מענה לעולים החדשים בעיר", אומר סוטובסקי, שמנהל עמותה המסייעת לעולים. "החלום שלי הוא להביא אירועי תרבות בינלאומיים בחולון, בלט ואופרה - תחומים שטרם נראו כאן".

בנוסף, סוטובסקי ימונה למשנה לראש העירייה חולון. למה משנה ולא סגן? ששון ככל הנראה רוצה לשמור לעצמו את האפשרות לתת את התקן הרביעי (והאחרון) לחיים זברלו (ש"ס).

מעיריית חולון נמסר: "לא נפתח אגף חדש. מחלקת העלייה עוברת מניהול רשת קהילה ופנאי לניהול העירייה, וזאת עפ"י דרישת משרד הקליטה. ובנושא הסגנים - במטרה להרכיב קואליציה יש לצרף מפלגות שונות שנבחרו על ידי הציבור. מטבע הדברים, לאותן מפלגות יש דרישות כספיות".