הורים מחוץ לגן צוף | צילום באדיבות ההורים

   

לאחר חודשים של מאבק נמצא פתרון לילדי גן 'צוף' שמעליו הוצב עגורן: הם ילמדו בכיתת גן מאולתרת בבית הספר היסודי 'בן צבי', שבו הם ילמדו בשנה הבאה בכיתה א'.

בחודש מרץ גילו הורים לילדי גן צוף כי עגורן הוצב מעל גג גן הילדים במסגרת עבודות תמ"א 38 בבניין סמוך ברחוב הציונות בשכונת ותיקים בחולון. ההורים פתחו במאבק שבמסגרתו השביתו את הגן, הפגינו מול בניין העירייה ואף בחנו הליכים משפטיים.

מעיריית חולון נמסר כי הנושא מצוי בפיקוח הדוק של כל גורמי המקצוע שנוגעים בדבר בעיריית חולון וכי לעגורן ניתנו כל האישורים המתאימים להפעלתו, אך חל איסור על העברת משא מעל הגן ועל העגורן מותקנים הגבלי תנועה שאינם מאפשרים העברת מטען מעל הגן. למרות זאת, ההורים המשיכו להיאבק בדרישה לעצור את העבודות באופן מיידי.

כשבאגף החינוך הבינו כי אין בכוונת ההורים לסגת מדרישותיהם, הוחלט למצוא פתרון אחר. תחילה הוצע להורים לפצל את ילדי הגן לגנים סמוכים, אך הם סירבו בטענה כי מדובר בילדי גן חובה שממילא בעוד מספר חודשים יעלו לכיתה א' והשינויים הרבים עלולים להזיק להם. אז הוחלט לפנות למנהל בית ספר בן צבי, אליו ממילא משובצים כל ילדי גן צוף לשנת הלימודים הבאה, ולבקש את עזרתו.

בית הספר, בתגובה, נאות לקבל את הילדים ואף פינה עבורם מקלט שישמש כגן זמני על לעלייתם לכיתה א'. "אנחנו מרוצים מהפתרון הזה, זה המצב האידיאלי כי ממילא כל הילדים אמורים להגיע לבן צבי", אמרה אם לילד מהגן. "אנחנו מברכים את הנהלת בית הספר על ההירתמות והנכונות לעזור. חבל שזה לקח המון זמן אבל מיד אחרי החג נכנסנו לבן צבי ואנחנו מאוד מרוצים".