השטח בו יקום הפרויקט, השבוע | צילום: קובי קואנקס

     

פרויקט בנייה חדשני, שהעבודות להקמתו החלו לפני מספר שבועות ברחוב החשמונאים 25 בחולון, מציע דירות למגורים עם ארבעה כיווני אוויר - כאשר בכל אחת מקומות הבניין תיבנה דירה אחת בלבד.

מי שאחראים לפרויקט הם אנשי חברת 'אייל עמיר בנייה והנדסה' שבונים את הבניין על מגרש עפר שעמד ריק ופתוח במשך שנים ארוכות במרכז שכונת גרין בעיר. על פי תוכנית הבניין של הפרויקט שצפוי להימשך קצת פחות משנתיים, בכל אחת משמונה הקומות של הבניין תיבנה דירה אחת בשטח כולל של 100 מ"ר.

בכל דירה יהיו ארבעה חדרי שינה, מרפסת שמש וחניה פרטית לכל דייר, כשהמחיר ההתחלתי לדירת חמישה חדרים עומד נכון לעכשיו על סכום של כ־2.06 מיליון שקל. הבניין החדש נבנה ברחוב שקט הממוקם לא הרחק מרחוב דב הוז ובמרחק של כמה דקות נסיעה מכיכר קוגל בכניסה הצפונית לעיר.

במקביל לבניין המדובר יבוצעו בשנים הקרובות בשכונת גרין ובשכונת תל גיבורים הסמוכה מספר פרויקטים שונים של התחדשות במסגרת תוכנית כוללת של האגף העירוני לתכנון והנדסה לחיזוק ושיפוץ מבנים קיימים שנבנו לפני עשרות שנים.
תושבי האיזור מרוצים כמובן מהתוכניות ומקווים שמספר הפרויקטים יגדל בצורה משמעותית.

"יש פה לא מעט בניינים שצריכים חיזוק ושיפוץ והוספה של ממ"דים ועצם העובדה שתהליך כזה יוצא לדרך ובמקביל נבנים בניינים חדשים על מגרשים ריקים נותנת מוטיבציה ליזמים לבוא ולבנות ולחדש", אומר אליהו סופר, תושב רחוב החשמונאים.

כמו סופר, גם תושבים אחרים באיזור שכונות גרין ותל גיבורים, מאמינים שתנופת הבנייה תעלה את רמת המחיה של תושבי האיזור. "אלה שכונות ותיקות מאוד שדרוש בהן חידוש ופיתוח", אומר תושב שכונת גרין, "ואנחנו מודעים לכך שפרט לשיפור וחידוש תשתיות, בנייה חדשה ושיפוצים מעלים את ערך הנכסים שלנו, דבר שהוא חשוב לא פחות".