מאיר בכניסה לפאב. צילום: קובי קואנקס

ברחוב סוקולוב נסגרים ונפתחים עסקים כל הזמן, אך אחד מסמלי הרחוב, מועדון החברים של מאיו, תמיד נשאר יציב. את המקום מנהל מאיר יעקב, תושב חולון שבעבר ריכז את ועד העסקים הקטנים בסוקולוב.

היום המועדון שלו הפחית פעילות, מגיעים בעיקר לקוחות ותיקים שרוצים לשתות בירה עם נשנושים מהמטבח הוותיק שכמעט ולא מחליף מנות, אך קשה לדמיין את הרחוב ללא המועדון האהוב.

שטח המבנה של המועדון עצמו הוא 24 מ"ר בלבד, אך בנוסף קיימת סגירה עם גגון בגודל 22 מ"ר שפתוח כל ימות השנה, בו לרוב יושבים הלקוחות לראות תוכניות טלוויזיה או משחקי כדורגל. לפני כשנה התבקש יעקב לסגור את הגגון, למרות שהוא קיים מפתיחת המקום. נמסר לו כי אינו עומד בתקן והוא אף זומן לחקירה לבירור הנושא.

"לא משנה כמה הסברתי להם שהגגון הזה קיים מאז ומתמיד, הם מתעקשים שזה לא בסדר וצריך לסגור אותו בימות הקיץ. אם הוא לא מפריע בחורף אז למה בקיץ פתאום יש בעיה איתו? שללו לי את הרישיון ומתנהגים אלי כאילו אני פורע חוק, עשרות שנים אני מפעיל את המקום ופתאום אני מרגיש שמפעילים עלי לחץ לסגור".

מדוע אתה לא סוגר את הגגון בקיץ?

"אף אחד לא יעניק רישיון למועדון בגודל 24 מ"ר, אז ממילא לא אצליח לחדש את רישיון העסק. בנוסף, בשטח הזה יש לי מיזוג, הם לא שמעו על בעיית האקלים העולמית? איך אפשר בלי מזגן בקיץ?".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מדובר בשימוש בשטח עירוני ומאחר שמתקיים הליך פלילי נגד הבנייה, לא ניתן לפרט מעבר לכך. בעל העסק זומן לחקירה ותינתן לו אפשרות מלאה להציג את טענותיו".