בעזרת הרבה תחכום וציוד דיגיטלי נכון, הצליחה כנופיה של ארבעה צעירים מבת ים לשים את ידה על חשבון הבנק של למעלה מעשרים איש פרטיים, ולמשוך מחשבונות הבנק שלהם עשרות אלפי שקלים במצטבר

כספומט. צילום: shutterstock

על פי כתב האישום, במהלך תחילת חודש מרץ רכש אחד מחברי הכנופייה חיישן דיגיטלי שיכול להעתיק על גבי הפס המגנטי שלו את פרטיהם של כרטיסי אשראי אחרים.

את אותו חיישן מתוחכם, כך על פי כתב האישום, הצמיד חבר הכנופייה לפתח של כספומטים שונים בערים חולון, בת ים וראשון לציון. בנוסף לכל אלה, חברי הכנופייה התקינו מצלמות מעל הכספומטים שבאמצעותן הצליחו לקרוא את הקוד הסודי אותו מקלידים הלקוחות.

במשך כחודש ימים ובמספר הזדמנויות שונות, ביקרו ארבעת חברי הכנופיה בכספומטים שבהם "טיפלו" מבעוד מועד והחלו למשוך כסף במזומן, עד 4,000 שקל בכל פעם, הסכום המירבי שאותו ניתן להוציא בפעם אחת

לאחר ריבוי תלונות שהגישו לקוחות לבנקים ולמשטרה אודות משיכת כספים לא מוסברת מהחשבונות החלה פעילות משטרתית ובסופה נתפסו חברי הכנופיה 'על חם' בעת ביצוע מעשה.

במהלך החקירה שמרו שלושה מהחשודים על זכות השתיקה ואילו החבר הרביעי הכחיש את מעורבותו בביצוע העבירה. לחברי הכנופיה, מלבד אחד, יש עבר פלילי עשיר של עבירות אלימות ורכוש. הוגש כתב אישום כנגד הארבעה בגין עבירות של מרמה, זיוף וקשירת קשר לביצוע פשע.