קולנוע רינה. "מפגע" | צילום: קובי קואנקס

"כל הרחוב מלא חולדות, ואם זה מה שגורם הרס של מבנה אחד מה יקרה כשיתחילו לחפור מסילות לרכבת הקלה?", כך שואלים השבוע השכנים של 'קולנוע רינה' המיתולוגי, שלאחרונה החלו בתוכו עבודות הבנייה, שבסופן אמור לעמוד במקום מרכז ספורט חדש.

בעבר 'קולנוע רינה', שממוקם בשדרות קוגל, היה מקום בילוי שכל חולוני הכיר, שמשך אליו בכל סוף שבוע מאות צופים מכל האזור. בשנות ה־90 הוא נסגר ובמשך שנים עמד נטוש. כבר אז התלוננו תושבים שמתגוררים בסמוך אליו כי במקום ישנן חולדות רבות.

לפני כשנה וחצי החלו עבודות הריסת המבנה, הוגשו בקשות לבנייה חדשה, ולאחרונה, כאמור, החלו עבודות הבנייה בשטח. העבודות במקום כנראה הפריעו למכרסמים הרבים, שהחלו להציף את הבניינים הסמוכים. "זה פשוט קטסטרופה, אם בהתחלה היו חולדות רק סביב המבנה, עכשיו הן בכל מקום", סיפרה השבוע שכנה מרחוב יצחק שדה.

"אני לא גרה כל כך קרוב למבנה, אי־אפשר לומר שיש לי אפילו קיר משותף עם מבנה ברחוב הזה, ולמרות זאת רואים את החולדות ברחוב. התלוננתי כמה פעמים ואמרו שהדבירו את השטח אבל זה לא מספיק. בכנות, זה מעלה מחשבות על העבודות לרכבת הקלה. אם זה מה שגורם מבנה אחד אז כשיתחילו לחפור בסוקולוב כל העיר תתמלא חולדות".

מדובר במבנה המשתרע על שלושה דונמים והוא בבעלות פרטית, על כן גם חדרי הזבל והמדרכות הסמוכות אינן באחריות העירייה, אך התושבים דורשים בכל זאת כי היא תתערב: "לא הגיוני שמאפשרים מצב כזה, זה ממש מפגע תברואתי ומסוכן".

מעיריית חולון נמסר: "מדובר בשטח פרטי, ומשכך, העירייה אינה רשאית להיכנס ולנקותו. הפיקוח העירוני הוציא בשבוע שעבר דרישה לנקות את המקום. במידה שלא יעשו כן, ייאכף עליהם החוק בנושא".