מנהלת חטיבת ארן בחולון מגיבה להאשמות עקב ההחלטה להפריד בין בנים לבנות בשעורי מתמטיקה - "טובת ילדיכם עומדת לנגד עיניי תמיד".

בתחילת השבוע פורסם כי הורים מחטיבת ארן בחולון מתנגדים לפיילוט ניסיוני במסגרתו לומדים תלמידי שכבת ח' את שעורי מתמטיקה בהפרדה מגדרית, כאשר התוכנית מתבססת על מחקרים שקובעים כי בנות מציגות הישגיים גבוהים יותר במקצועות מדעיים כאשר אין בנים בכיתה.

חטיבת הביניים 'ארן'| צילום: אבי מועלם

בחטיבה הבהירו כי מדובר בפיילוט שכבר נערך במקומות נוספים בארץ ותוצאותיו יבחנו בהמשך על מנת לקבל החלטה אם להמשיכו, אך עקב הסערה החליטה מנהלת בית הספר, חגית כראדי גואטה, להוציא מכתב הבהרה להורים.

במכתבה כותבת כראדי גואטה, כי ההחלטה לא התקבלה בקלות ראש וכי חטיבת ארן פועלת בדרכים רבות למיצוי הפוטנציאל הלימודי של כלל תלמידי בית הספר לצד שיפור מוכח בהישגים הלימודיים בתחומי הדעת השונים.

עוד מציינת כראדי גואטה כי השנה הוחלט למקד את העשייה במתמטיקה על מנת להרחיב את האפשרויות הבחירה של התלמידים בעתיד. כראדי גואטה מונה מספר מהלכים שננקטו בשכבת ח' ובניהם: הקטנת מספר התלמידים בקבוצות הלימוד, תוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" עבור העצמת בנות בלימודי המתמטיקה, שיתוף פעולה עם קרן טראמפ במטרה להגביר את מספר התלמידים הניגשים לבגרות מורחבת במתמטיקה, הגדלת מס התלמידים הלומדים ברמות לימוד גבוהות, פיתוח מקצועי ייעודי למורי המתמטיקה בצוות וכמובן הפרדת קבוצות הלימוד על פי מגדר.

"ההחלטה להפריד את הבנים והבנות התקבלה כחלק מתוכנית מערכתית כוללת, מתוך רצון לאפשר למידה מיטבית הן לבנות והן לבנים, ונתמכת במחקרים רבים ונוסתה בהצלחה במספר בתי ספר. ההחלטה התקבלה השנה ותלווה בתוכנית ההערכה לבחינת הצלחתה", כתבה כראדי גואטה שביקשה את אמון ההורים. היא סיכמה: "טובת ילדיכם עומדת לנגד עיניי תמיד ואמשיך לעשות ככל יכולתי לקדמם בתחומים הלימודיים, רגשיים וחברתיים".

בנוסף, פורסם כי כראדי גואטה אמרה שההפרדה נעשת כיוון שלתלמידים קשה לשלוט בהורמונים שלהם, אך אדם שנכח במקום מטעם מנהל החינוך מכחיש את הדברים: "המנהלת לא אמרה את זה בשיחה עם ההורים והיא מכחישה מכל שהיא אמרה את זה להורים מסוימים. היא מעולם לא התייחסה להורמונים של התלמידים או לכל דבר מיני אחר. את ההחלטה צוות בית הספר ביסס על אינסוף מחקרים ותאוריות מבוססות וחבל שהורים לתלמידים בקמפוס כל כך מצליח ומוערך מוציאים לו שם רע".