ביום שישי בסביבות השעה 12:30 התרחש רצח ברחוב ברץ חולון. אישה כבת 81 נמצאה לא רוח חיים ועם סימני אלימות בדירתה, ותוך זמן קצר המשטרה עצרה את שכנה, גבר בן 42.

רחוב ברץ בשישי שעבר | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

החשוד נחקר ונעצר ובצאת השבת בית המשפט השלום האריך את מעצרו עד מחרתיים (חמישי). הגבר מוכר לרשויות הרווחה ובעבר הואשם במעשים פליליים אך נמצא לא כשיר לעמוד לדין. 

בהארכת המעצר יוצג החשוד על ידי עו"ד שמשון וייס מהסנגוריה הציבורית, שטען כי מרשו חף מפשע, וכי שהה בביתו בעת המקרה. לטענתו, הוא יצא יחד עם שאר השכנים בבניין לבדוק מה קורה כששמע רעש מבחוץ.

עוד טען החשוד כי כיוון שבעבר היו לו מספר עימותים עם השכנים ובחלק מהמקרים הוויכוחים אף גבלו באיומים, מיהרו השכנים להפנות נגדו אצבע מאשימה אך לדבריו אין לו שום קשר למעשה.

עו"ד קניג | צילום פרטי

"בדיעבד כולם אומרים שידעו שהוא לא מאה אחוז ופחדו ממנו אבל אני לא זוכר שכלל ראיתי אותו", מספר דייר בבניין סמוך. "רק אחרי הרצח כל אחד נזכר שראה אותו מסתובב וצועק, אבל זה רחוב מאוד שקט ואף פעם אין כאן בעיות. נשבר הלב לשמוע שדבר כזה קרה מתחת לאף שלנו".

אתמול (שני) שכרה משפחתו של החשוד את שרותיו של עו"ד בועז קניג המתמחה בפלילים ולטענתו לא ניתן להעמיד את האיש לדין. "לא נמצאו כל הוכחות שקושרות אותו לזירה ומרשי טוען כי הוא חף מפשע", הוא אומר.

"שוחחתי איתו ביום ראשון, הוא במצב נפשי מאוד לא טוב והוא אומר שאין לו כל קשר למקרה. מדובר באירוע מאוד עצוב, אבל חייבים להבין שמדובר באדם שאינו בריא בנפשו ואת זה קבעו הרשויות".