"חברים, שלב ראשון הושלם. היום התבקשנו להעביר מסמך ובו הבטחה שנחזור ללמוד ביום שלישי בתנאי שהפנלים יוסרו עד אז", כך בישרו היום (א') ראשי מטה המאבק של הורי אורט חולון, במה שמסתמן כתחילת סופה של מחאת האנטנה, שבגינה משביתים תלמידי אורט את הלימודים החל מחודש ספטמבר, בשל חשש מקרינה. 

אורט חולון | צילום: קובי קואנקס

כזכור, בשבוע שעבר הציבו ההורים אולטימטום לעירייה בזאת הלשון: "במידה ועד יום ב' (מחר), בשעה 06:00 בבוקר, לא תעמוד הרשות בהתחייבויותיה להורים לתלמידים ולוועדת הפנים של הכנסת, להסיר ארבעה מתוך תשעת הפאנלים באנטנה, אנו נשקול את צעדנו בהחרפת המאבק".

היום מתברר החליטו הצדדים ללכת בכיוון של פשרה, ולמנוע את החרפת המאבק, תוך התחייבות לחזור אל ספסל הלימודים כבר מחרתיים (ג'). "בעקבות שיחתנו המועילה עם העירייה", הסבירו נציגי ההורים. "והבטחת ראש העירייה מוטי ששון לפעול מול חברות הסלולר לפירוק כל הפאנלים הפונים לבית הספר, עד ליום שלישי הקרוב, אנו הורי תלמידי אורט מתחייבים על החזרת התלמידים ללימודים בצורה מלאה החל מיום ג' ומיד לאחר פירוק הפאנלים". 

אפשר לברך על המוגמר? | צילום באדיבות ההורים

בעיריית חולון הסבירו את התפנית בכך שההורים הסירו את דרישתם להוריד את המוט ואיתו את כל הפאנלים על האנטנה: "בעקבות בקשה שהעבירו יו"ר ועד ההורים העירוני רועי דביר ונציגות הורי אורט חולון למנכל העירייה יוסי סילמן, הסכים ראש העיר מוטי ששון לחדש את פנייתו מלפני כשבועיים לחברות הסלולר כדי שיסירו את הפאנלים הפונים לכיוון בית הספר.

"חברות הסלולר אישרו את בקשת ראש העיר ולפיכך הפאנלים יוסרו ביום שלישי והתלמידים יחזרו לספסל הלימודים".

מי שלא מצטרף הערב להסכמות, הוא ארגון המורים של בתי הספר על יסודיים שמצדו הודיעו על השבתת הלימודים  החל מיום שלישי,