התושבים והאפודים בכניסה לרחוב | צילום פרטי

המאבק נגד מצוקת החניה ליד תיאטרון חולון עולה שלב. לאחר שחסמו את רכבו של ראש שהעירייה מוטי ששון, עם פחים, החליטו הדיירים לשמש כמנתבי תנועה והפנו במהלך סוף השבוע את מבקרי התיאטרון לחניונים סמוכים. גם פקחים שהגיעו למקום לא הצליחו לפזר את המשמרת השכונתית.

תחילתו של סיפור ביום הרביעי שעבר, אז הבחינו דיירים ברחוב השומרון שפקח עירוני שומר חניה לראש עיריית חולון, מוטי ששון, שהגיע לנאום באירוע בתיאטרון חולון, הניחו שלטים על רכבו וחסמו אותו בפחים. התושבים מוחים נגד מצוקת החניה החמורה באזור, שמחמירה כיוון בכל ערב בו נערך אירוע בתיאטרון חולון. לטענתם העירייה לא טורחת לנתב את התנועה לחניון צפרירים הקרוב ולא מספקת מספיק מקומות חניה.

בעקבות המקרה, כאמור, קיבלו נציגי המאבק שיחה מלשכת מנכ"ל העירייה, יוסי סילמן, עימו ביקשו להיפגש בעבר ונמסר להם כי בין הצדדים תיערך פגישה בתחילת חודש הבא. למרות שזאת, ביום שישי החליטו התושבים לנקוט צעד נוסף.

כשעה לפני שנערך מופע של שחר חסון ורועי לוי בתיאטרון חולון, מספר מתנדבים מהרחוב לבשו אפודים זוהרים והציבו שלטים שמכוונים את הנהגים לחניון צפרירים הסמוך.

כל נהג שביקש להיכנס לרחוב נשאל מדוע ומי שהשיב שהגיע לאירוע בתיאטרון חולון התבקש להחנות בחניון ולא ברחובות הסמוכים, בנוסף, המתנדבים הסבירו את מאבקם וזכו לאהדה רבה מהנהגים.

"אין שום בעיה חוקית" | צילום פרטי

אך לא כולם אהבו את הרעיון ובשלב מסוים הוזעק השיטור העירוני לרחוב. שלוש ניידות של השיעור העירוני חולון הגיעו למקום, וה"סדרנים השכונתיים" התבקשו לא לעמוד על הכביש. לאחר שיחה קצרה התברר כי על פניו לא מדובר במפגן לא חוקי, ורק לאחר כמה שעות בקור של סוף השבוע שבו המתנדבים לביתם, והם כבר מתכננים את המהלך הבא.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "עם פתיחתו המחודשת של התיאטרון לאחר השיפוץ מתבצעת הכוונה בולטת לבאי התיאטרון לחניון 'צפרירים' הסמוך וזאת באמצעות שילוט רחוב, אפליקציית WAZE, הודעות באתר התיאטרון ובחוברות המופקות למנויים ועוד.

"החנייה בחניון זה, ששיפוצו הושלם לפני מספר חודשים, הינו ללא תשלום. יש להדגיש, כי ניתן למצוא פתרונות חנייה בשטחים הפרטיים שבין הבתים והעירייה הודיעה לתושבים כבר לפני שנים כי תסייע בעניין זה, אולם, למרבה הצער, דיירי הסביבה סירבו לשתף פעולה".