עניין סטטיסטי? | המחשה: shutterstock

     
תושב חולון כבר פינטז על שיער שופע וארוך, זאת לאור הבטחות מעצב שיער שסיפר לו על משחה מיוחדת. לאחר שהבין כי ההתקרחות לא תיעצר והשיער שעל ראשו כבר לא יצמח, הוא החליט לתבוע את המעצב על עוגמת הנפש שנגרמה לו.
תחילתו של הסיפור לפני כחצי שנה, אז נכנס תושב העיר, בשנות ה־30 לחייו, אל הספר שאצלו הוא נוהג להסתפר בעשר השנים האחרונות.

במהלך שיחה ביניהם סיפר לו הספר על משחה חדשה שמספרים עליה שהיא עושה פלאים ומצליחה להחיות ולהצמיח חזרה את השיער. הגבר שסימני התקרחות התגלו בראשו והוא נאבק עם התופעה, התלהב מהמחשבה שתהליך ההקרחה שלו ייעצר ושיער יחזור לצמוח במקומות שכבר אין יותר כלום.

לדבריו, הוא ביקש מהספר להזמין לו במיוחד את המשחה ואף שילם כאלף שקל. הטיפול, על פי הבנתו, כלל מספר משחות יקרות ותהליך ארוך ומוקפד שמחייב סבלנות ואורך רוח במשך כארבעה חודשים.

לטענת הלקוח, במשך ארבעה חודשים הוא פעל לפי ההוראות, מרח את המשחה וציית לכל ההליך כפי שהדריך אותו הספר. למרות כל אלו ועל אף שהשתמש בכל החומר שרכש, לא צמחה לו ולו שערה אחת.

הלקוח המתוסכל חזר למעצב השיער וביקש הסברים, אך נענה בכך שככל הנראה הוא שייך לאחוז קטן שהמשחה לא פועלת עליו. בעקבות עוגמת הנפש והכסף ששילם לשווא, הגיש הלקוח תביעה נגד הספר שלטענתו הוליך אותו שולל וביקש פיצויים על סך של 1,500 שקלים.