גימנסיית "הרצוג" בחולון קיימה ביום רביעי השבוע את משאל הבחירות, שהפכה השנה ליותר ויותר פופולארית בקרב בתי ספר ברחבי הארץ. מפלגת כחול-לבן אומנם סיימה כמנצחת הגדולה, אבל  מי שגנב את ההצגה היה יו"ר מפלגת ש"ס וחבר הכנסת הרב יואב בן צור, שעורר את זעם חלק התלמידים כשהחליט לעזוב את האולם ברגע שמספר תלמידות בית הספר פצחו בשירה.  

נציגי המפלגות ב'הרצוג' | צילום באדיבות בית הספר

את האירוע המדובר יזמו המורים גילי עטון ורועי שלומי, בשיתוף המנהל החדש של "הרצוג", אלדד קפיטולניק ששימש במשך שלוש שנים כסגן מנהלת "בליך" ברמת גן, בית הספר שעורך משאל בחירות כמסורת רבת שנים.

האירוע נערך באמצעות חברת "סקיי הפקות" ולקחו בה חלק פוליטיקאים מוכרים שביקשו לשכנע את התלמידים להצביע לסיעתם. בין הנציגים שהגיעו: עוזי דיין מהליכוד, עידן רול מכחול לבן, אורן חזן מצומת ויוליה מלינובסקי החולונית מישראל ביתנו.

כצפוי, אמירות בוטות של חזן בנושא יחסי ערבים-יהודים זכו לתגובות נסערות מהקהל, אך מי שבעיקר משך את האש היה נציג סיעת ש"ס, חבר הכנסת יואב בן צור, שעוד לפני קיום הפאנל, יצא מהאולם כששתי תלמידות מהגימנסיה עלו לבמה לשיר, במסגרת התוכנית האומנותית של האירוע.

בן צור (במרכז) | צילום ארכיון: אלכס קולומויסקי

חלק גדול מהתלמידים לא קיבלו בהבנה את החלטתו של בן צור והתוכנית האמנותית הופסקה למספר רגעים. נציגת סיעת מרצ, מהרהטה ברוך רון, אף התעמתה עימו וטענה כי אדם כזה לא יכול לייצג נשים בכנסת ועודדה את התלמידות להמשיך בשירתן. לאחר שהרוחות נרגעו התלמידות המשיכו בשירה והאירוע המשיך כמתוכנן.

מלשכת ח"כ הרב יואב בן צור נמסר: "יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור, התקבל בכבוד רב בבית הספר תיכון הרצוג ורואה במפגש עם התלמידים זכות גדולה הן כנבחר ציבור והן כאיש חינוך. מי שבחרה להפוך את המעמד לפרובוקציה ולפגיעה ברגשות הציבור החרדי והמאמין ולהעמיק את השסע היא לא אחרת מנציגת מרצ, מהרטה ברוך, אשר הדגישה בפרהסיה את יציאתו של ח"כ בן צור מן האולם בטרם החל הפאנל באופן רשמי.

"למען האמת בפרסום יצוין כי בטרם נאומה של מהרטה ובסוף האירוע לא התקיימה כל התרעמות של התלמידים כלפי ח"כ וצוות לשכתו. מדובר בעוד ניסיון של מרצ לטשטש את העשייה החברתית של ש"ס באופן אנטי פלורליסטי".

המנהל אלדד קפיטולניק. יבוא אישי מ'בליך' | צילום באדיבות בית הספר

תוצאות המשאל, כאמור, היה דומות לאלה שהתקבלו ב"בליך", ונראה כי גם בגימנסיית החולונית מפלגת כחול לבן כבשה את התלמידים כאשר 42 אחוז מתוכם העדיפו את בני גנץ ויאיר לפיד על פני 22 אחוז שבחרו בליכוד ובבנימין נתניהו.

"היה מדהים, הגימנסיה לבשה חג וחגגה את הדמוקרטיה", סיכם קפיטולניק. "שמחתי לראות את התלמידים לנו לוקחים חלק בפעילות, מתעניינים ולומדים. זה היה יום חג של ממש, ואני מאמין שנהפוך את זה למסורת בבית הספר".