רעל עכברים במבצע ההדברה | צילום: עיריית חולון

השבוע ערכה עיריית חולון ערכה מבצע מרוכז לטיפול במפגעי החולדות בשטחים הציבוריים. במסגרת המבצע שכלל 235 הדברות, שבוצעו לאחר ניתוח כלל הפניות שהתקבלו ומיפוי האזורים המוּעדים ברחבי העיר.

בוצעה הדברה גם במחילות שאותרו ובפתחי ביוב. בכך, מדווחים בעירייה, יוּשר קו מול הפניות שהתקבלו בעירייה בנושא. את תוצאות פעילות ההדברה ניתן יהיה לראות בחלוף כשבועיים מרגע אכילת החומר הרעיל על ידי החולדות.

בעירייה מדווחים שהטיפול במפגעי החולדות מצוי בעדיפות גבוהה, ואגף שפ"ע עושה ככל שביכולתו על מנת לתת מענה מהיר ויעיל באמצעות מדביר שמועסק על ידו, תוך שיתוף התושבים ובעלי העסקים בשטחיהם הפרטיים. במקביל החלה בפעילות משותפת עם תאגיד 'מי שקמה' לשם יציאה למכרז שייתן פתרון הדברה מערכתי גם להימצאות מכרסמים בתעלות הביוב.

תושבים ובעלי עסקים מוזמנים ליצור קשר עם המוקד העירוני 106 במגוון אמצעי התקשורת ולדווח בנושא במידת הצורך.

חתולים חולוניים בפינת האכלה בעיר | צילום: עיריית חולון

הצעד הבא: בחודש דצמבר תחל העירייה במבצע השנתי לעיקור וסירוס חתולי רחוב. המבצע יתמקד השנה בשכונות: מפדה, אגרובנק, גרין, עם, תל גיבורים, קריית עבודה, נאות רחל, נווה רמז, שיכון ותיקים, ג'סי כהן וקריית מיכה.

 המבצע יחל בראשית חודש דצמבר במטרה לקיים בקרה על הריבוי הטבעי של אוכלוסיית חתולי הרחוב בחולון, והוא ייערך מדי שבוע, באופן רצוף, החל משעות הבוקר המוקדמות ו/או משעות אחר הצהריים המאוחרות/ערב.

תושבים שמאכילים חתולים בשכונות אלה ומעוניינים בעיקור או בסירוס החתולים, מתבקשים לפנות למוקד העירוני 106, ולהשאיר פרטי התקשרות עמם.

תושבי שכונות אלה מתבקשים להחזיק את חתולי הבית שלהם בתוך ביתם. את החתולים שיוצאים מן הבית יש לסמן בקולר צבעוני גמיש. פניות תושבים ומאכילי חתולים שנוגעות לחתולים לא מעוקרים או לא מסורסים, מחוץ לשכונות אלה, יענו במקרים שבהם מדובר על ריכוזים שבהם יותר מ-20 חתולים.

מפת איזורי עיקור וסירוס החתולים | צילום: עיריית חולון

איסוף החתולים והעיקורים/הסירוסים ייעשה בידי צוותים מיומנים, שינועו בעיר בכלי רכב משולטים, כאשר התהליך יבוצע בידי רופא וטרינר מנוסה. כל  החתולים המנותחים יחוסנו גם בתרכיב נגד מחלת הכלבת ויסומנו בסימן אוזן לזיהויים כחתולים מעוקרים/מסורסים. במידת הצורך, יינתן לחתולים גם טיפול רפואי ראשוני. בתום האשפוז יוחזרו החתולים למקום שממנו נאספו, כאשר הם בהכרה ובערנות מלאה.

ניתן לחזות ויזואלית במיפוי גיאוגרפי של המבצע באמצעות מפת העיר שנמצאת בפינה הווטרינרית שבאתר האינטרנט העירוני.