כהן. "בשביל הזכויות שנגזלו מבעלי עסקים" | צילום: טל קירשנבאום

מערכת הבחירות הארצית, שתתקיים ב-9 באפריל, ממשיכה לשבור שיאים בכל הנוגע להקמת מפלגות חדשות. גם רועי כהן, עד לא מזמן סגן ראש עיריית חולון הצטרף למירוץ לכנסת והכריז על הקמת מפלגה חדשה 'העצמאים', למען בעלי עסקים.

כהן, כאמור, היה חבר מועצה בחולון במשך שלוש קדנציות במהלכן גם שימש לעיתים כסגן ראש העירייה. כהן נחשב לחבר מועצה נמרץ, שסייע לציבור גם כשישב באופוזיציה וגם כשישב בקואליציה. הוא בעל ידע רב בתחום המוניציפאלי ולעיתים קרובות תושבים נעזרו בו במאבקים חברתיים.

כהן משמש נשיא לשכת ארגוני העצמאיים והעסקים בישראל ובמסגרת פעילותו הוא נאבק ברגולציה המורכבת איתה מתמודדים בעלי העסקים בישראל ולאחרונה אף נבחר לאחד מ-100 המשפיעים במדינת ישראל על פי עיתון "מעריב".

בבחירות המקומיות האחרונות הודיע כהן כי הוא לא מתכוון להמשיך במועצה כיוון שיש לו שאיפות בפוליטיקה הארצית והיום הוא ביצע את הצעד הראשון והמשמעותי כשהכריז על הקמת מפלגת העצמאים, תחת הסלוגן "לא ימין. לא שמאל. פרנסה! הפעם מצביעים בשביל עצמנו".

מפלגת "העצמאים"

בכנס איגוד המוסכים בשבוע שעבר אמר כהן כי בכוונתו לאגד את בעלי עסקים למפלגה והיום הוא הכריז על התמודדות לכנסת בבחירות הקרובות וקרא למאות אלפי בעלי העסקים בישראל להצטרף אליו.

"530 אלף משפחות הן מיליון וחצי אזרחי המדינה שחיים כל חודש מחדש מהעסק, בני זוג וילדים", אמר היום כהן. "מטרתנו היא להביא כ-10 אחוז מהמשפחות הללו שהפעם יצביעו עבור עצמם. בשביל עתידם הכלכלי. בשביל הזכויות שנגזלו מהם. 5 מנדטים ולוקחים את גורלנו בידינו. אנחנו נהיה הפתעת הבחירות של 2019".