מאז שסניף בנק הפועלים עזב את מרכז סאדאב שבקריית בן גוריון בחולון הוא השאיר אחריו הרבה תושבים מאוכזבים שנאלצו להסתפק בכספומט שהושאר מאחור. המכשיר משרת אלפי תושבים משכונת קריית בן גוריון, ג'סי כהן, קריית רבין ועוד, שנעזרים בו להוצאת כסף מזומן כיוון שאין מכשיר נוסף בכל האזור.

הכספומט במרכז סאדאב | צילום פרטי

על כן כשהמכשיר החל להתקלקל לעיתים קרובות עלה חשש כי הבנק מפסיק את פעילותו. "עבורי זה הפך לסיוט, כל יום אני מגיעה לבדוק אם יש כסף ואם הוא עובד, זאת הדרך היחידה שלי לקבל את קצבת הנכות שלי", מספרת תושבת השכונה, רחל שטרית "אני הולכת עם מקל הליכה, ממש קשה לי. לכן כשאני באה לכאן והוא לא פעיל זה מאוד מאכזב.

"מאז שהוא התחיל להתקלקל לעיתים קרובות אני שולחת שכן לפני שאני באה בעצמי, כדי לא לצעוד סתם. זה הכספומט היחיד באזור, אם אני רוצה למשוך כסף במקום אחר אני צריכה להגיע לראשון לציון או לקניון חולון, שמולו נמצא הסניף שעבר מכאן".

גם בעלי העסקים מתלוננים על המצב הקיים וטוענים כי הוא פוגע בפרנסתם. "יש הרבה אנשים בלי אשראי ועסקים כמו מרפאות פרטיות שלא מקבלות אשראי, וזה גורם לנו לנזק", טוען בעל עסק במקום.

"רק עכשיו ספרנו 20 יום שהמכשיר לא עובד, איך אפשר להתנהל ככה? אני רואה קשישים שבאים למשוך קצבה וחוזרים מאוכזבים וזה שובר את הלב. יש מרפאות לנשים בהריון שלא מקבלות אשראי ואתה רואה כאן נשים במצוקה.

"פסח מתקרב, אנשים רוצים להוציא כסף כדי לקנות אוכל לשולחן חג ואין להם מענה. הפחד שלנו הוא שהבנק מנסה לדלל פעילות עד לסגירה. לא יתכן שמכשיר מתקלקל כל יומיים. אנחנו ממש מקווים שיפתרו לנו את הבעיה כי אנחנו במצוקה".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמנית שנוצרה ללקוחות ואנו פועלים להסדרת פעילות הבנקט במקום בהקדם האפשרי".