צילום המחשה: shutterstock

בהלת השפעת הגיעה לחולון ובעוד שמשרד הבריאות ממשיך וקורא לציבור ללכת ולהתחסן, בחולון נראה שמדובר כמעט במשימה בלתי אפשרית נכון לרגע זה - צהרי יום ראשון, כרגע נראה שיש חיסונים רק במרפאה אחת של 'מכבי' בעיר. 

מידע מדאיג שמגיע מבית החולים 'וולפסון' מלמד כי כרגע ישנם שלושה מאושפזים בבית החולים בטיפול נמרץ במצב קשה עם מחלת השפעת.

מבדיקה שנערכה ע"י "מיינט חולון" במספר סניפי קופות חולים בעיר עולה כי ברוב הסניפים קיים מחסור.

במרפאת 'כללית' שברחוב שאלתיאל שבקריית רבין אזלו החיסונים. "לצערנו המלאי נגמר ולא ידוע מתי יחודש", הסבירה הנציגה. כשביקשנו לדעת היכן ניתן לקבל חיסון בעיר הוסבר כי אין סינכרון בין המרפאות וכי על כל תושב לנסות לברר בעצמו היכן יש חיסונים.

גם ביקור במרפאת 'כללית' שבקניון חולון העלתה עומס הרב. "יש שם למעלה ממאה איש רק בחלל כניסה, טרוף העומס שם" סיפרה עובדת באזור. אך גם במרפאה זאת לא ניתן כרגע לקבל חיסון נגד שפעת. "המלאי נגמר ואין לנו דרך לעדכן. מי שמעוניין בחיסון מוזמן להתקשר אחרי השעה 16:00", מסרה נציגת הסניף לאחר המתנה ארוכה בטלפון.

בדיקה בקופות החולים של 'מכבי' העלתה תוצאות דומות. במרפאה בנאות השושנים קורא המענה הטלפוני לתושבים להתחסן, אך גם שם נגמרו החיסונים. הקופה היחידה של 'מכבי' שבה התברר כי עדיין יש חיסונים, אך המספר מועט, היא המרפאה ברחוב הופיין. אך גם שם הציבור מתבקש להזדרז כיוון שמדובר במלאי מוגבל.

"זה מפחיד ולא נעים" אומרת אם ל-2 ילדים משכונת קריית רבין ואומרת: "ברור לי שהתעכבתי וחיכיתי לרגע האחרון אבל אף שנה אין כזה טרוף, ובכנות זה מפחיד אותי. חבל שלא דאגו שיהיו מספיק חיסונים לכולם". 

ממכבי שירותי בריאות נמסר כי "בעיר ראשון לציון התחסנו עד כה בקופה 21.200 אנשים, בעיר חולון 21,000, בעיר בת ים 12,000 ובעיר רחובות 6,600. מלאי החיסונים יחודש במהלך היום".

מנהלת מרחב חולון במכבי, יעל דקל, ביקשה להוסיך ולעדכן כי הגיעו חיסונים לכל מרפאות מכבי בחולון ואזור. "ביום חמישי התחסנו אלף תושבים ומהבוקר התחסנו עוד 900 ואנחנו ערוכים לחסן את כל מי שפונה למרפאה. במידה ואוזל המלאי במרפאה אחת אנחנו לוקחים טלפונים ומעדכנים ברגע שהחיסונים מגיעים".