המנוף ישוב בקרוב | צילום: קובי קואנקס

שלב ב' יוצא לדרך: המאבק של הורי, תלמידי ומורי בית ספר אורט חולון להסרת האנטנות נראה על סף סיום. היום (ד') הודיעה העירייה על הסכמת החברות הסלולריות להסיר את כל התורן ושש האנטנות שנותרו עליו, והעברתם לאתר אחר. מועד ההסרה ייקבע ברגע שיוחלט על מקום חלופי. 

כזכור, מחאת אורט חולון פרצה במלוא כוחה לפני מספר חודשים עם הכרזת השביתה של תלמידי בית הספר, שקיימו עם הוריהם הפגנות בכל רחבי העיר בטענה כי האנטנות הסמוכות לבית הספר פוגעות בבריאותם ובבריאות עובדי המוסד החינוכי. אליהם הצטרפו גם המורים, שניהלו במקביל מאבק מול משרד החינוך.

החברות הסוללריות, משרד החינוך ומשרד הבריאות, מנגד, התעקשו לאורך כל הדרך כי לא נשקפת כל סכנה מהאנטנות.

לאחרונה הסכימו חברות הסלולאר להסיר שלוש מהאנטנות שפונות לבית הספר, תוך שהן מבהירות כי מדובר בצעד שהוא לפנים משורת הדין ואין בצעד זה כדי להודות במסוכנות הקרינה עליה ההורים והמורים קבלו.

אך ההורים אל הסתפקו בכך ודרשו את הסרת התורן כולו, תוך שהם מודיעים על חזרת התלמידים ללימודים, מתוך כוונה ורצון טוב לסיים את המאבק לטובת כל הצדדים. שלב זה הושלם לפני כשבועיים.

התלמידים חזרו לבינתיים ללימודים. אורט חולון | צילום: קובי קואנקס

כאמור, היום הודיעו החברות כי יסירו את התורן לאור פנייתו של ראש עיריית חולון, מוטי ששון, שפרסם בדף הפייסבוק שלו מכתב ששלח ליו"ר פורום החברות הסלולריות, מאיר ורונה, בו הוא מודה לו על שיתוף הפעולה והסכמתו להעתקת האנטנות מאורט למקום חלופי.

ששון ציין כי מנכ"ל העירייה, יוסי סילמן, יסייע במציאת מקום חדש, בין היתר נבדקת אפשרות להעביר את התורן לשטח ציבורי. בפוסט ציין ששון כי תמיד האמין בפעילות מאחורי הקלעים וכי כבר מספר חודשים שהוא מקדם את העניין באמצעות פניות חוזרות ונשנות לחברות הסלולאר.

עם זאת, ההורים מתעקשים כי רק המאבק העיקש שלהם הוביל לתוצאות "אנחנו נאבקים כבר שנים על הנושא הזה, אך לפני כמה חודשים ניצלנו את המומנט של הבחירות ויצאנו למלחמה. חבל שרק עכשיו דברים זזים ובכל מקרה אנחנו מברכים על המהלך".