אבות הבית של מוסדות החינוך בחולון יוצאים למאבק על תנאי העסקתם "העירייה מעדיפה אותנו עובדי קבלן, כשהחגים מגיעים אנחנו לא יודעים איך נסגור את החודש כי לא משלמים לנו משכורת".

 עיריית חולון. צילום: קובי קואנקס

לאחרונה, החליטו אבות הבית במוסדות החינוך בחולון להתאגד במטרה לפתוח במאבק על תנאי העסקתם. מדובר ב-70 עובדים מ-60 מוסדות חינוך שונים בעיר אשר בניגוד לערים אחרות, הם מועסקים דרך חברת אחזקה שאת שירותיה שוכרת העירייה דרך מכרזים.

כיוון שהם אינם עובדי עירייה תנאי העסקתם שונים, כך לדוגמא למרות שבמהלך חודשי הקיץ הם עמלו על הכנת מוסדות החינוך לפתיחת השנה, כשיגיעו חגי תשרי הם יצאו לחופשת עבודה כפויה עליה לא יקבלו שכר.

"זה מצב אבסורדי, כדי לחסוך כסף הם מזלזלים בזכות שלנו לביטחון תעסוקתי. מישהו מסוגל לדמיין מצב שהוא לא מקבל משכורת דווקא בחודש מלא בחגים? דווקא כשיש כל כך הרבה הוצאות? רובנו עובדים וותיקים, שכל הילדים מכירים ואוהבים וחבל שבמקום שצריך לחנך ילדים מראים להם שיש עובדים סוג ב' ולא לכולם יש שוויון זכויות", אומר שומר מקמפוס מרכזי בעיר.

התאגדות אבות הבית מלווה על ידי רכזי האגף להתאגדות עובדים, ההסתדרות במרחב חולון בראשות אלי נעים ועל ידי ראש חטיבת עובדי החינוך בהסתדרות המעו"ף רותי לוי. מההסתדרות נמסר כי נעשו פניות חוזרות ונשנות לעיריית חולון בדרישה להעסקה ישירה של עובדים אלו ושיפור זכויותיהם, אך הם לא זכו לתגובה, וכעת שוקלת נציגות העובדים את המשך צעדיה הארגוניים.

מוועד הפעולה של אבות הבית נמסר: "אנו אוהבים את העבודה שלנו בבתי הספר ומרגישים חלק חשוב וחיוני מהצוותים החינוכיים, אך הגיע הזמן שנפסיק להיות עובדים שקופים מסוג ב'. גם לנו מגיע להיות מאוגדים ומיוצגים, גם לנו מגיע קרן השתלמות, גם לנו מגיע יחס טוב ההולם את היחס שלנו לעבודה שלנו, לבתי הספר לתלמידים ולהורים ולעיר חולון".

מעיריית חולון טרם נמסרה תגובה.