מורן ישראל | צילום: קובי קואנקס

בנובמבר 2018 החליט מורן ישראל, יו"ר סיעת 'צעירים', להגשים חלום ולהתמודד על ראשות עיריית חולון. לצד ההפסד הצורב, כוח סיעתו במועצה הוכפל.

"זה מעניק לנו תחושת אחריות גדולה", הוא אומר בסיום השנה הראשונה של הקדנציה, "צריך לזכור שפוליטיקה זה רק האמצעי ולא המטרה, ובסופו של יום המועצה מסייעת לנו לקדם את סדר היום שהבטחנו בבחירות".

כדוגמה לכך מציין ישראל את המאבק של סיעתו לקידום החינוך הלא פורמלי. "למרות שההצבעה שלנו בנושא התקציב נדחתה, בעדכונים הצלחנו להגדיל את הסכום שמועבר לחינוך הלא פורמלי. צריך סבלנות והבנה שגם באופוזיציה אפשר לשנות דברים".

כמעט נכנסתם לפני כשנה לקואליציה, מה מנע זאת מכם?

"זה משהו שרצינו, וזה לא השתנה, אבל מבחינתנו הכדור בידיים של מוטי ששון. הוא יודע איך להשיג אותנו ומהי המשמעות של כניסה שלנו לקואליציה. לבינתיים יש לנו המון נושאים בוערים שאנחנו מטפלים בהם, בעיקר בתחום התחבורה - התחבורה הציבורית בשבת, מצוקת החניות, מסלולי אופניים וכמובן המשמעות של כניסת הרכבת הקלה לעיר. בנוסף, בימים אלו אנחנו מקדמים בוועדה המקומית אפשרות לתעדף את בני העיר ברכישת דירות, ממש כמו שבקיבוצים יש הנחות לבני המקום".

מורן ישראל מאחורי הפרגוד | צילום: קובי קואנקס

לסיום, ישראל חושף לראשונה כי סיעת 'צעירים' לא תישאר צעירה לנצח: "זאת היתה נקודת הפתיחה שלנו, אבל גם הצעירים מתבגרים. היום אנחנו מייצגים ציבור הרבה יותר רחב ואג'נדה שהיא הרבה יותר מרק אינטרס של הצעירים. זאת הגדרה שנצטרך לגדול ממנה".