לפני כשנה נפתח בהתרגשות גדולה המרכז המסחרי במתחם פרויקט המגדלים שבשכונת ח־501. המרכז, המשתרע על שתי קומות, מושך מבקרים רבים שבאים להשתתף בפעילויות שנערכות במקום, לבלות במסעדות או לקנות בחנויות הבגדים. תחילה זה נראה מבטיח, אבל כעת נראה כי יש מי שמנצל לרעה את המקום.

המרכז המסחרי. מה יהיה בפסח? | צילום: קובי קואנקס

לטענת תושבים באיזור, בני נוער נוהגים לפקוד בקבוצות את רחבת המרכז, בעיקר בסופי שבוע, אז הם מתפרעים, מרעישים ולעתים מתקוטטים. חלקם מצוידים באלכוהול או מכשירים ניידים להשמעת מוזיקה. השיא התרחש לפני כשבועיים כשנער כבן 15 הותקף על ידי מספר נערים בוגרים ממנו, הוכה וגז מדמיע רוסס לעיניו.

בעלי עסקים סיפרו כי הניידת שהגיעה למקום לא הצליחה לתפוס את החשודים במעשה וכי הנער פונה לקבלת טיפול רפואי, אך הם חוששים כי המצב יחמיר.

"אנחנו בימים קרים יחסית וכבר יש כאן הרבה בלגן", סיפר עובד במסעדה במרכז. "מניסיון שלי במקומות אחרים, כשיש חופש או בימים חמים זה רק מחמיר. הפחד עכשיו הוא בעיקר מפסח. מצד אחד אלה ימים שמלא אנשים יוצאים ומבלים ומי שפתוח מרוויח הרבה כסף, אבל ברור לנו שיהיה כאן בלגן כי הילדים בחופש".

גם דיירים מבנייני המגורים הסמוכים שעבורם נבנה המרכז, מביעים חשש מפני בני הנוער הרבים שמגיעים אליו בשעות הלילה המאוחרות. "קניתי כאן דירה לא מזמן ואני אמור לעבור לקראת החופש הגדול", מספר אחד מהם, "אני כבר רואה איזה סיוט יהיה לי כאן. זה נראה נחמד, יש בנק, יש מסעדות וג'ימבורי לילדים, אבל ברור לי שנשלם על זה מחיר כבד".

מעיריית חולון נמסר: "השיטור העירוני פוקד את המקום בכל סוף שבוע. לאור הפנייה, תוגבר התדירות בחופשת הפסח ותתבצענה ביקורות מדי לילה".

מהמשטרה נמסר: "המשטרה מבצעת ביקורות שוטפות ופעולות כגון פינוי המפריעים ומתן דוחות, כחלק מהסמכויות שאותן מקנה החוק. בנוגע לאירוע המצוין, המקרה נמצא כרגע בחקירה".