ששון וברלחוביץ | צילומים: קובי קואנקס

מערכת הבחירות האחרונה בחולון חשפה תככים ודילים רבים, אך מי שמכיר את המפה המקומית לעומק התפלא כי בין המלינים על ראש העירייה הוותיק, מוטי ששון, היה גם המסעדן ואיש העסקים, ברנרדו ברלחוביץ.

בין ברלחוביץ שמחזיק במספר מסעדות גדולות ואהובות כמו 'סילו', 'ג'ורוס' ו'קפה גן סיפור' לבין ששון היה במשך שנים קשר חם ויציב. ברלחוביץ נהג לפרגן לעיריית חולון ותמיד הקפיד לתייג את המסעדות שלו ברשתות החברתיות עם הכיתוב 'חולון על המפה'. ששון מצדו הקפיד לארח ב'סילו' כל אורח חשוב.

אם כך כיצד קרה שלפני הבחירות החל ברנרדו לבקר את העירייה ואף הביע תמיכה גלויה במועמד מורן ישראל? מקורבים מתעקשים כי התמיכה הגיעה לאחר מספר שיחות בין השניים, אך בכירים בעירייה טוענים כי הרקע לקרע הוא דווקא פוליטי.

"ברנרדו ביקש להיפגש עם מוטי שנה לפני הבחירות", טוען מקור בעירייה. "הוא פרש את כל הקלפים על השולחן ואמר למוטי שהוא רוצה להיכנס לפוליטיקה המקומית ומעוניין להיות סגן ראש העירייה כאשר הכוונה שלו היא לרשת את מוטי בעתיד.

"אבל מוטי הסביר לו שבשביל להיות סגן הוא צריך לעבוד. יש אנשים שהולכים איתו יד ביד כבר שנים ולא ייתכן שהוא יפנה להם גב רק כי ברנרדו רוצה. בנוסף, הוא גם מסרב 'להמליך' יורש כאילו הוא איזה מלך, בטח לא כשהוא בעצמו עדיין לא החליט לפרוש".

ברלחוביץ מצדו טוען כי את הפגישה יזמו אנשיו של ששון וכי השיחה התנהלה באופן שונה לחלוטין. "פנה אליי פעיל של מוטי שביקש שאפגוש אותו כי הם ידעו שאני שוקל להיכנס לחיים הפוליטים. בפגישה עם מוטי, שהתקיימה כמעט שנתיים לפני הבחירות, הצעתי לקחת על עצמי פרויקטים עירוניים בהתנדבות, אני איש עסקים מוכר עם הרבה ניסיון ואהבה לעיר, הפנייה נעשתה אך ורק על מנת לשפר את העיר.

"מעולם לא ביקשתי להיות סגן ובוודאי לא לרשת אותו, להיפך, אמרתי לו שהוא צריך להיות אדם גדול ולחנוך יורש צעיר שגדל בעיר, בין השמות שהזכרתי היה גם מורן ישראל, בו תמכתי בבחירות האחרונות. זאת לא הפעם הראשונה שאני מציע למוטי עזרה ללא כל תמורה וזה נעשה נטו מאהבה לעיר, כל טענה אחרת שחיפשתי ג'וב היא שקר מוחלט. יש לי הודעות מהפעיל שפנה אליי חודשים לפני הבחירות והתחנן שאכנס לרשימה של מוטי, אני סירבתי כי האמנתי שהגיע הזמן לרענן את השורות".

ששון ביום הבחירות. תמיכת ברלחוביץ עברה למורן ישראל | צילום: קובי קואנקס

ששון כאמור זוכר את הדברים אחרת: "הוא פנה אליי אך ברור שסירבתי לכך, כי אין זה מתפקידי למנות את ראש העירייה הבא של חולון ומשימה זו שמורה לתושבים בלבד. בנוסף, הדגשתי בפניו כי רו"ח זוהר נוימרק, סגני וממלא מקומי, הינו אדם מוכשר ורציני, וכי הוא ימשיך לכהן בתפקיד זה גם לאחר הבחירות".

לאחר הפגישה היחסים בין השניים החלו להתקרר. השיא הגיע כשהרשימה של ששון התפרסמה ובין המתמודדים הופיע שמה של רונה לרנר, המעורבת בהנהלת הפאב 'הסעידה' שבעליו, ניסים ברכה, הוא יריבו העסקי של ברלחוביץ.

ברכה עצמו תמך בעבר ברשימת 'צעירים' של ישראל, אך בבחירות האחרונות החליט לתמוך בששון. מקורביו של ששון טוענים כי פרסום הרשימה גרם לברלחוביץ להגביר את ההתנגדות לששון, אך הוא טוען כי אין קשר בין הדברים וכי תמיכתו במורן היא אך ורק לטובת העיר.

"קיבלתי הרבה פניות להיכנס לרשימות פוליטיות, רובן כמספר 2, אך סירבתי", אומר ברלחוביץ. "אם הייתי רוצה להיות סגן הייתי מתמודד ברשימה אחרת. אני לא מחפש יוקרה וכוח, העסקים שלי השקיעו בעיר יותר משמונה מיליון שקל, כל מה שעשיתי היה רק לטובת העיר וכל טענה אחרת היא עזות מצח ושקר - ואני מוכן להיבדק על כך בפוליגרף".